Kütahya Tasarım Teknokent Yönetici A.Ş.’nin Aylık Yönetim Kurulu Toplantısı

Kütahya Tasarım Teknokent Yönetici A.Ş.’nin Aylık Yönetim Kurulu Toplantısı, Kütahya Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

KSBÜ Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü Doç. Dr. Hasan Emre Aydın

Orbit – Toplantıya, mevcut yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Tekin ve KSBÜ Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü Doç. Dr. Hasan Emre Aydın da katıldı.

Teknokent Yönetici A.Ş.’ye ortak olma talebi

Toplantının en önemli konusu, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin Kütahya Tasarım Teknokent Yönetici A.Ş.’ye ortak olma talebiydi. Bu talep oybirliğiyle ve memnuniyetle kabul edildi. Gerekli resmi işlemler tamamlandıktan sonra KSBÜ Tasarım Teknokente ortak olacak. Bu ortaklık sayesinde, Kütahya’daki iki üniversitenin ortak çalışmaları artacak ve üniversiteler ile sanayi arasındaki işbirliği, sağlık projelerinin daha da artmasıyla güçlenecek. Ayrıca, sağlık şirketlerinin Teknokente ilgi göstermesi beklenmektedir.

Kütahya şehri için her iki üniversitemiz çok değerli

Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı ve DPÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, konuyla ilgili olarak “Kütahya şehri için her iki üniversitemiz çok değerlidir. Dumlupınar Üniversitemizin yanı sıra Teknokent olarak da AR-GE, inovasyon ve diğer teknolojik projelere büyük önem verdik. Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesinin de katılımıyla Teknokentimiz daha da güçlenecek ve işbirliklerimiz artacak. Hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Sağlık teknolojilerinin üretimine özel önem

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Tekin ise “Teknokent Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak ve tüm yönetim kurulu üyelerine ortaklık talebimize olumlu yaklaşmaları ve bizi davet etmeleri için teşekkür ediyorum. Sağlık Bilimleri Üniversitesi olarak sağlık projelerine ve sağlık teknolojilerinin üretimine özel önem veriyoruz. Teknoloji Transfer Ofisimizi kurduk ve Teknokent bünyesindeki güçlü akademik kadromuzla çalışarak şehrimiz ve ülkemiz için katkı sağlamayı amaçlıyoruz.” dedi.

Prof. Dr. Ersan Öz: Sağlık Bilimleri Üniversitesi Teknokentimize güç katacak

Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Ersan Öz ise “Sağlık Bilimleri Üniversitesinin katılımı, Teknokentimize güç katacaktır. Şu anda yüzde 100 doluluk oranıyla çalışıyoruz ve yaklaşık üç kat kapasite artışını sağlayacak yeni binamız tamamlanmak üzere. Halihazırda dört sağlık teknolojisi şirketi ile çalışıyoruz ve yeni binamızla bu sayının 15’e çıkmasını bekliyoruz. Ülkemiz ve Kütahya için teknoloji üretmeye devam ediyoruz.” şeklinde açıklama yaptı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika