Küba Havana şiddetli patlamaya sahne oldu! 8 Ölü Çok sayıda yaralı var: Bazılarının durumu ağır

Küba’nın başkenti olan Havana şehrindeki Hotel Saratoga çok şiddetli bir patlamayla sarsıldı. Patlama şiddeti komşu mahallelerden duyuldu. Sadece patlamanın yaşandığı bina değil, çevredeki bütün binaların camları kırıldı. Vatandaşlar büyük korku ve panik yaşadı.

Otelde ağır hasar

Otelde ağır hasara neden olan patlamada çok sayıda kişi de yaralandı. Yaralananlar ambulanslarla bölgeye en yakın konumda olan hastanelere doğru sevk edildi. Binadan yangın  alevleri yükseldi, yaralıların binadan çıkarılması ambulans ve itfaiye çalışanlarını son derece zorladı.

Kongre binasının hemen karşısı

Patlamanın yaşandığı binanın kongre binasının hemen karşısında olması, suikast veya da sabotaj ihtimallerini akıllara getirdi. Purosuyla ünlü Havana’da daha önce böyle bir patlama en son savaş zamanı yaşanmıştı.

Havana’nın en merkezi konumu

Havana’nın en merkezi konumunda bulunan oteldeki patlama başkentte güvenlik zaafiyeti mi var? sorusunu da beraberinde getirdi.

Güvenlik zaafiyeti mi var?

Stratejist uzmanlar, güvenlik zaafiyeti olması halinde ihmali olanların hesap vermesi gerektiği yönünde açıklamalar yapıyorlar.

İhmal ve zaafiyet

Ayrıca ihmal ve zaafiyetin sadece başkentte değil, tüm ülkede risklere yol açabileceği belirtildi. Terör saldırısı olup olmadığı netleşmese de, bu tür merkezi ve kongre binası gibi önemli binaların bulunduğu lokasyonlarda güvenlik çemberinin daha sıkı olması gerektiği de ifade ediliyor.

Olay yerinden ilk görüntüler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyici sebebiyle sitemizi görüntüleyemiyorsunuz. Lütfen kapatın ve tekrar deneyin.