Orbit Haber

Kiev’de 2 ayrı patlama sesi duyuldu… Ukrayna’da son durum!

Kiev’de 2 ayrı patlama sesi duyuldu… Ukrayna’da son durum!
15 Kasım 2022 - 16:45

Reuters’ta yer alan habere göre, Ukrayna’nın başkenti Kiev’de iki patlama meydana geldi. Kiev Belediye Başkanı Vitali Kliçko, yerleşimin olduğu iki konut binasının vurulduğunu söyledi. Kiev’de 2 ayrı patlama sesi duyuldu… Ukrayna’da son durum!

Salı günü Kiev’de en az iki patlama duyuldu

Orbit – Ukrayna’nın başkentindeki bir Reuters muhabiri, Salı günü Kiev’de en az iki patlama duyulduğunu ve şehrin üzerinde dumanların yükseldiğinin görülebildiğini söyledi.

Ukrayna genelinde başlayan hava saldırısı

Patlamalar, Ukrayna Lideri Zelenskiy’nin Bali’de bir araya gelen 20 ülkeden oluşan Grubun liderlerine video bağlantıyla konuşmasından saatler sonra Ukrayna genelinde başlayan hava saldırısı uyarılarının ardından geldi. Rusya Dışişleri Bakanı Andriy Yermak, “Rusya, Zelenskiy’nin güçlü konuşmasına yeni bir füze saldırısıyla yanıt veriyor. Kremlin’in gerçekten barış istediğini düşünen var mı? İtaat istiyor. Ancak günün sonunda teröristler her zaman kaybeder.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberler telif ile korunmaktadır. Haberleri kopyalamayınız.

PartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHatti.comPartnerHatti.com