Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Perinaz Mahpeyker Yaman açıklaması: Tanımıyorum arkadaşım tavsiye etti!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Halk TV’de Fikret Bila’nın sorularını yanıtlarken, “Kadın ve Aile Politikaları konusunda çalışmalar yürütmek üzere Genel Başkan Danışmanı” olarak atadığı Perinaz Mahpeyker Yaman ile ilgili ilk açıklamayı yaptı. Kılıçdaroğlu, Yaman’ın kadın hakları ve aile politikaları konusunda uzman bir isim olduğunu belirtti. Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Perinaz Mahpeyker Yaman açıklaması: Tanımıyorum arkadaşım tavsiye etti!

CHP’nin kadın politikaları

Orbit – Yaman’ın atamasının, kadın hakları ve aile politikaları konusunda Türkiye’de yaşanan sorunları ele almak ve çözüm önerileri sunmak amacıyla yapıldığını vurgulayan Kılıçdaroğlu, Yaman’ın CHP’nin kadın politikaları alanında yapacağı çalışmalara öncülük edeceğini söyledi.

CHP’nin kadın haklarına verdiği önemin bir göstergesi

Kılıçdaroğlu ayrıca, Yaman’ın atamasının CHP’nin kadın haklarına verdiği önemin bir göstergesi olduğunu ve partisinin kadınların toplumsal yaşamda daha aktif bir rol oynamalarını sağlamak için çalışmalarına devam edeceğini belirtti. Bu adım, CHP’nin kadın hakları ve eşitlik konusundaki kararlılığını ve toplumsal cinsiyet eşitliği için yaptığı çalışmaları yansıtmaktadır.

Bu mesajlarını bilseydim elbette atamazdım

“O günler koşullarında araştırma yapacak zamanım yoktu. Bu mesajlarını bilseydim elbette atamazdım. Bir arkadaşım tavsiye etti. ‘AK Parti Kadın Kolları’nda çalışmış. Hayatın gerçeğini görmüş CHP’ye geçmek ve CHP için çalışmak istiyor’ dediler. Batman’da desteği olan bir isim, bu ilde katkısı olur diye önerildi. Ben de o günlerde bir gün bir ilde, ertesi gün başka ilde çalışıyorum. Oradan oraya koşturuyorum. İncelemeye zamanım yoktu. Danışmanları bölgelerinde etkili olan isimlerden seçiyorduk ki seçim öncesi gidip orada çalışsınlar. Çoğu bu amaçla alınmıştır. Seçimden sonra da hepsinin görevi bitti. Kamudan gelen danışman arkadaşlarımız hariç.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyici sebebiyle sitemizi görüntüleyemiyorsunuz. Lütfen kapatın ve tekrar deneyin.