Kemal Kılıçdaroğlu istifa etmeyeceğini açıkladı: Görevimizin başındayız!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunun ardından parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Kemal Kılıçdaroğlu istifa etmeyeceğini açıkladı: Görevimizin başındayız!

Kılıçdaroğlu, bu seçim sonuçlarının Millet İttifakı’nın tüm unsurlarıyla demokrasi mücadelesini vermekten geri durmayacağını kanıtladı

Orbit – Kılıçdaroğlu, seçim sürecinde yaşanan haksızlıklara ve adaletsizliklere karşı boyun eğmediğini ve halkın otor bir yönetimi değiştirme iradesini net bir şekilde ortaya koyduğunu vurguladı. Kendi adayları İnce’ye verilen desteğin en iyi şekilde değerlendirildiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, bu seçim sonuçlarının Millet İttifakı’nın tüm unsurlarıyla demokrasi mücadelesini vermekten geri durmayacağını kanıtladığını dile getirdi.

Gençlerin gerçek kahramanlar olduğunu belirtti

Kılıçdaroğlu, vatandaşların oyuyla kazanılmış hakların korunması ve demokrasi mücadelesinin sürdürülmesi adına herkesi destek vermeye çağırdı. Devlet imkanlarının bir siyasi partiye seferber edildiği seçimlerde demokrasi mücadelesine katılan herkese yürekten teşekkür eden Kılıçdaroğlu, kadınlar ve gençlerin gerçek kahramanlar olduğunu da belirtti.

CHP’nin demokrasi mücadelesi

Kılıçdaroğlu, ülkeyi bekleyen büyük sıkıntılara karşı ilk olarak CHP’nin duracağını vurgulayarak, seçim sonuçlarının CHP’nin demokrasi mücadelesindeki kararlılığını değiştirmediğini ifade etti. Kendisine oy veren tüm vatandaşları moralli bir şekilde dimdik ayakta görmek istediğini dile getiren Kılıçdaroğlu, “yürüyüşümüz sürüyor ve buradayız” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamında, ülkenin geleceği adına demokrasi ve hukukun üstünlüğü gibi temel ilkelerin vurgulanması dikkat çekti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyici sebebiyle sitemizi görüntüleyemiyorsunuz. Lütfen kapatın ve tekrar deneyin.