Orbit Haber

Katılımın az olduğu İstanbul Tabip Odası seçimlerini TTB destekçisi grup kazandı…

Katılımın az olduğu İstanbul Tabip Odası seçimlerini TTB destekçisi grup kazandı…
18 Nisan 2022 - 13:12

Türk Tabipler Birliğinin toplumsal olaylardaki yaklaşımı tartışma konusu olurken, İstanbul Tabip Odasında yapılan seçimleri de aynı yönde düşüncelere sahip grup kazandı. Demokratik katılım grubu, tekrar seçildi.

İstanbul Tabip Odası’nın iki yılda bir gerçekleştirdiği yönetim kurulu seçimleri için üye hekimler, Çapa Fen Lisesi ve Selçuk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde sandık başına gitti. Türk Tabipleri Birliği içinde en yüksek seçmen sayısına sahip İstanbul Tabip Odası seçimlerinde mevcut yönetimde olan Demokratik Katılım Grubu ve Türk Hekimleri Birliği olarak iki grup yarıştı.

Katılım az oldu

Oy verme sabah 9’da başlayıp akşam 5’te sona erdi. bin 450 civarında üye oy kullandı. Oyların yüzde 87’sini Demokratik Katılım Grubu alırken, yüzde 13’ünü ise Türk Hekimleri Birliği aldı. Bu sonuçla birlikte Demokratik Katılım Grubu İstanbul Tabip Odası’nın yönetimini iki yıl daha sürdürecek.

Sitemizde yayınlanan haberler telif ile korunmaktadır. Haberleri kopyalamayınız.

PartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHatti.comPartnerHatti.com