Kamu Kurumlarına Yeni Atamalar Resmi Gazete’de

Çeşitli kurum ve kuruluşlarda yapılan görevden almalar ile yeni atamalara ilişkin kararlar Resmi Gazete’de yayımlandı. Özelleştirme idaresi Başkanlığına Bekir Emre Haykır getirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararnameye göre yeni atamalar ve görevden almalar şöyle: Özelleştirme idaresi Başkanlığı’na, Başkan Yardımcısı Bekir Emre Haykır atandı.

 

Strateji ve Bütçe Başkanlığı1 nda açık bulunan Sektörler ve Kamu Yatırımları Genel Müdür Yardımcılığfna Faruk Cirit ve Murat Deliçay; Bütçe Genel Müdür Yardımcılığına Ali Rençber, Ömer Nuri Türkşen, Halil ibrahim Kurdoğlu; İSEDAK ve Uluslararası Kalkınma işbirliği Genel Müdür Yardımcılığına Selçuk Koç getirildi.

Kemal Çağatay’ın yerine Serhat Köksal

Hazine ve Maliye Bakanlığı Dış Ekonomik ilişkiler Genel Müdürü Kemal Çağatay imirgi görevden alınarak yerine Serhat Koksal atandı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda Antalya, Bartın, Denizli, Ordu ve Gaziantep defterdarları 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3’üncü maddeleri gereği görevlerinden alındı. Toplam 75 il defterdarlığına ise yeni defterdarlar atandı. Ticaret Bakanlığında açık bulunan Ticaret Başmüfettişliği’ne 13 başmüfettiş, Ticaret Müfettişliğine ise 11 müfettiş atandı.

Bursa Gençlik ve Spor il Müdürü Salih Başparmak görevden alındı. Vakıflar Genel Müdürlüğü Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı’na Mustafa Kemal Aran getirildi. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kahramanmaraş il Müdürlüğü’ne Kadir Uysal atandı.

Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma idaresi Başkan Yardımcısı Halil ibrahim Tongur görevden alınarak yerine Haluk Yılmaz getirildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyici sebebiyle sitemizi görüntüleyemiyorsunuz. Lütfen kapatın ve tekrar deneyin.