İYİ Partili Suat Sarı İstanbul adaylığını duyurdu Ekrem İmamoğlu çılgına döndü!

İYİ Parti Grup Sözcüsü Suat Sarı, 2024 Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesi İstanbul’dan aday adayı olduğunu açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na konuyla ilgili sorular yöneltilmişti. İYİ Partili Suat Sarı İstanbul adaylığını duyurdu Ekrem İmamoğlu çılgına döndü!

Dönem dönem kıymetli tespitleri olan bir arkadaşımız

Orbit – İmamoğlu, Suat Sarı’nın açıklamasıyla ilgili olarak “Hayırlı olsun. Suat Sarı da bizim değerli ve geçmişten gelen deneyimleri üzerinden ulaşıma dair dönem dönem kıymetli tespitleri olan bir arkadaşımız. Benim diyebilecek olduğum, bana yakışan sadece bu kadarıdır” şeklinde konuştu.

İmamoğlu: Kararında başarılar dileriz

İmamoğlu, Suat Sarı’nın adaylığıyla ilgili olarak da “Aday adayı olmak önemlidir. Suat Sarı değerli bir arkadaşımız. Kararında başarılar dileriz kendisine” ifadelerini kullandı. İttifak konusuna da değinen İmamoğlu, ittifak meselesinin bir kişinin kararıyla değil, partilerle ilgili bir süreç olduğunu belirtti ve toplumsal ittifakı en güçlü şekilde kurmaya kararlı olduklarını söyledi.

İmamoğlu halen ittifak peşinde

İmamoğlu, 39 ilçenin tamamına iddia koymak istediklerini ve nihai karar merkezinin Parti Meclisi olduğunu ifade etti. 2024 yerel seçimini Türkiye’de büyük bir değişimin ana adımı olarak gördüklerini belirten İmamoğlu, çok büyük bir sorumluluk sahibi olduklarını ve amasız, fakatsız doğruları yapmak için çaba sarf edeceklerini söyledi. Adaylaşan arkadaşlarıyla yol yürüyeceklerini belirten İmamoğlu, Aralık veya Ocak ayına kadar bu konuda netleşmek istediklerini dile getirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika