İYİ Parti’de üst düzey istifa… Avukat Çağdaş Çelik de Baybay dedi!

İYİ Parti Gençlik Kolları Eskişehir İl Başkanlığı, Gençlik Kolları Genel İdare Kurulu Üyeliği, Bölge koordinatörlüğü, Ağrı Milletvekili adaylığı ve Merkez Disiplin Kurulu üyeliği görevlerinde bulunan Avukat Çağdaş Çelik, partiden istifa ettiğini açıkladı. İYİ Parti’de üst düzey istifa… Avukat Çağdaş Çelik de Baybay dedi!

Zehir Zemberek açıklama

Orbit – Çelik, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, İYİ Parti’nin kuruluş ilke ve amaçlarından giderek uzaklaştığını ve kurumsal kimliğini ikili ilişkilere teslim ettiğini belirtti.

İYİ Partili Avukat Çağdaş Çelik kimdir?

Çelik, parti yönetiminin liyakati değil sadakati esas alan bir tavra girdiğini ve parti içi demokrasinin ve istişarenin önünün tıkandığını ifade etti. Ayrıca, İYİ Parti’nin Türkiye’yi sadece İstanbul ve Ankara’dan ibaret sanması ve parti yönetimini sadece bu şehirlerden ibaret kurmasının yaşanan kriz ve sancıların ayyuka çıkmasına sebep olduğunu belirtti.

Avukat Çağdaş Çelik nereli?

Çelik, ayrıca yerel yönetimler seçiminde aday belirleme süreçlerinde hiçbir matematiksel ve sosyal veriye dayanmadan izlenen yolu eleştirdi ve aday belirleme süreçlerinin artık bilimsel ve sosyolojik verilere göre değil, sözüm ona sadakat ve ikili ilişkiler üzerinden yürütüldüğünü savundu. Bu durumun İYİ Parti’nin siyasi bir parti olmaktan çok, Genel Başkanın kapısının önünde dönen ikili ilişkilerle yönetilen, Meral Akşener’i sevenler derneği haline geldiği anlamına geldiğini ifade etti.

MOBBİNG İDDİASI

– Partiye emek verenlerin dışlandığı, genel başkana yakın özel isim ve o isme yakın olanların parti kurum ve kurullarını hiçe sayarak adeta kafa kafaya vererek bizleri aforoz etme çabaları ise bardağı taşıran son hamle olmuştur. Özellikle Eskişehir Milletvekilimiz Nebi Hatipoğlu’nun istifası sonrası şahsıma reva görülen bu mobbing süreci hızlanmış, özel ilişkiler ve sosyal medya hesaplarındaki beğeniler bile bir tehdit aracı olarak kullanılmak istenmiştir.

– Birbirinden farklı siyasi görüşlere sahip olan aile bireylerim üzerinden birtakım dedikodular türetilmiş ve nahoş bir etiketleme çabasına girilmek istenmiştir. Partimiz her gidenin suçlu olduğunu iddia ederek, neden sorusunu sormadan hiçbir yere varamayacağı gibi parti içi demokrasiyi ve istişareyi tıkayarak mevcut partililerini de hızla kaybettiğini görmezden gelmeye devam etmektedir. Henüz bir parti olmadan başlayan ve en yoksun, en zorlu zamanlarda sırtladığımız partimizde mücadeleye yeni katılmışların bize kapıyı göstermelerinden ve bu gücü genel başkan odasının önünden almaları katlanılması zor bir durumdur ve gereğini yapmak şahsım adına farz olmuştur.

İYİ Parti’den istifa ettiğimi tüm kamuoyuna duyurmak istiyorum

– Görünen odur ki artık İYİ Parti’de mücadele etmenin, liyakatin ve bazı yaraları zamanla sarmanın mümkünatı kalmamıştır. Bu sebepler ışığında Gençlik Kolları Eskişehir İl Başkanlığı, Gençlik Kolları Genel İdare Kurulu Üyeliği, Bölge koordinatörlüğü, Ağrı Milletvekili adaylığı ve Merkez Disiplin Kurulu üyeliği gibi hemen her kademesinde üstün özveri ile görev yaptığım İYİ Parti’den istifa ettiğimi tüm kamuoyuna duyurmak istiyorum. Görev sürem boyunca birlikte çalıştığım yol arkadaşlarıma, değerli büyüklerime, kardeşlerime teşekkür ediyor ve varsa hakkımı helal ediyorum. Üzerimde hakkı olan herkesten haklarını helal etmelerini temenni ediyorum.

Herhangi bir tartışmaya mahal vermemek adına

– Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi; muhtaç olduğu kudreti damarlarındaki asil kandan alan bir Türk genci olarak, inandığım ve benimsediğim yolda gerekirse tek başıma yürüyeceğim. Herhangi bir tartışmaya mahal vermemek adına belirtmek isterim ki, aktif siyasi hayatıma şimdilik bir virgül koyuyor ve istifamın ardından herhangi başka bir siyasi parti rozeti takmayacağımı belirtmek istiyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika