Orbit Haber

İstanbul havalimanında tarihin en yoğun uçuş rekoru… İşte rakamlar.

İstanbul havalimanında tarihin en yoğun uçuş rekoru… İşte rakamlar.
30 Nisan 2022 - 15:46

İstanbul Havalimanı’nda bir günde gerçekleşen 1293 uçuş kent havayolları tarihine rekor olarak geçti. Son iki yılın en yüksek uçuş rakamı anlamına gelen bu oran ile rekor kırılmış oldu.

2020 yılından beri dünyayı etkisi altına alan korona virüs nedeniyle küresel hava ulaşımı ciddi oranda etkilenmiş ve uçuşlarda büyük oranda düşüşler yaşanmıştı. Buna karşın salgının etkilerine rağmen Türkiye’nin dünyaya açılan konumundaki İstanbul Havalimanı, iki yıl üst üste Avrupa’da en çok yolcunun seyahat ettiği havalimanı olmuştu.

Toplam 108 bin 332 uçuş

Pandeminin etkileri azalmaya devam ederken son 2 yılın en yüksek uçuş rakamlarına bugün ulaşılması bekleniyor. Ramazan Bayramı münasebetiyle artan taleple birlikte düzenlenen ek seferlerle birlikte bugün İstanbul Havalimanı’ndan toplam bin 293 iniş-kalkış yapması bekleniyor. Gerçekleştirilecek seferlerle birlikte 198 bin 332 yolcunun seyahat etmesi bekleniyor.

Uzun kuyruklar oluştu

Öte yandan Ramazan Bayramı öncesi İstanbul Havalimanı’nda dün başlayan yoğunluk bugün de sürüyor. Sabah saatlerinden itibaren seyahat etmek üzere havalimanına gelen yolcular, özellikle biletleme işlemleri için check-in kontuarları önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

 

Sitemizde yayınlanan haberler telif ile korunmaktadır. Haberleri kopyalamayınız.

PartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHatti.comPartnerHatti.com