Haluk Kırcı kimdir? Haluk Kırcı Yılmaz Güney benzer mi?

Haluk Kırcı, Türkiye’nin önemli tarihi olaylarından biri olan Bahçelievler Katliamı’nda yedi Türkiye İşçi Partisi üyesini öldürmekten mahkum olan ve 28 Mayıs 2010 tarihinde tahliye edilen bir kişidir. Haluk Kırcı kimdir? Haluk Kırcı Yılmaz Güney benzer mi?

Haluk Kırcı kaç yaşında?

Orbit – 1958 yılında Erzurum’da doğan Kırcı, ülkücü çevrelerde “İdi Amin” lakabıyla tanınıyordu. Bahçelievler Katliamı davasında idama mahkum olan Kırcı, infaz kanunundan yararlanarak 26 Nisan 1991 tarihinde şartlı olarak tahliye edildi. Ancak her idam için ayrı hesaplanması gereken süre henüz tamamlanmadığından tekrar aranmaya başlandı.

Haluk Kırcı 4 Yıl hapis cezasına çarptırıldı

Kırcı, sağlık sektöründe faaliyet gösteren birçok şirkete ortak oldu ve daha sonra Susurluk çetesine üye olmak suçundan 4 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ancak, 18 Mart 2004’te yanlışlıkla tahliye edildi ve Bahçelievler’de öldürülen öğrencilerin avukatlarının itirazı üzerine arandı. Yanlış infaz hesabı nedeniyle serbest bırakılan Kırcı, Ukrayna’da yakalandı ve kesinleşmiş hapis cezaları nedeniyle Kartal Cezaevi’ne gönderildi.

Haluk Kırcı Alparslan Türkeş ilişkisi

Kırcı, Alparslan Türkeş’in vefatı üzerine kendisinin ve yakın arkadaşlarının yaşadıklarını “Çapraz Biçildi İsyanlarım” adlı kitapta kodlama isimleriyle anlattı. Haluk Kırcı’nın hayatı, Türkiye’nin yakın tarihindeki önemli olaylardan birinin sanıklarından biri olması nedeniyle dikkat çekmektedir.

Haluk Kırcı Bahçelievler

Haluk Kırcı, 1958 yılında Erzurum’da doğmuş ve Türkiye’de bilinen bir suçlu kişidir. 8 Ekim 1978 tarihinde Bahçelievler katliamında yedi Türkiye İşçi Partisi üyesinin öldürülmesiyle suçlanmış ve sonucunda hüküm giymiştir. Ancak, infaz kanunundan yararlanarak 28 Mayıs 2010 tarihinde tahliye edilmiştir.

Haluk Kırcı’nın hayatı

Haluk Kırcı’nın hayatı, Bahçelievler katliamı davası ile tanınmıştır. Bu olayın ardından arama kararı çıkarılan Kırcı, firar etmiş ve bir süre saklanmıştır. Bir süre sonra yakalanarak yargılanmış ve cezalandırılmıştır.

Kırcı, sağlık sektöründe

Tahliye olduktan sonra Kırcı, sağlık sektöründe faaliyet gösteren şirketlere ortak olmuştur. Ancak, birkaç kez yanlışlıkla tahliye edildikten sonra tekrar cezaevine gönderilmiştir. Son tahliyesi 4 Şubat 2014 tarihinde gerçekleşmiştir.

“Çapraz Biçildi İsyanlarım” isimli kitab

Kırcı’nın yaşadıklarını ve ilişkilerini anlattığı “Çapraz Biçildi İsyanlarım” isimli kitabında, Alparslan Türkeş’in vefatı sonrasında yaşadıklarını kodlama isimlerle anlatmıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyici sebebiyle sitemizi görüntüleyemiyorsunuz. Lütfen kapatın ve tekrar deneyin.