federasyon Fenerbahçe’yi PFDK’ya sevk etti!

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) Hukuk Müşavirliği, Spor Toto Süper Lig takımlarından Fenerbahçe ve Ümraniyespor’u ile kulüp başkanı Tarık Aksar’ı Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk etti. federasyon Fenerbahçe’yi PFDK’ya sevk etti!

Fenerbahçe’nin Trabzonspor ile oynadığı maçta taraftarlarının çirkin ve kötü tezahüratı

OrbitFenerbahçe’nin Trabzonspor ile oynadığı maçta taraftarlarının çirkin ve kötü tezahüratı nedeniyle PFDK’ye sevk edildiği açıklandı. Ümraniyespor Kulübü ve kulüp başkanı Tarık Aksar’ın ise sosyal medya hesaplarından hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkında yaptıkları açıklamalar nedeniyle disiplin kuruluna sevk edildikleri bildirildi.

Fenerbahçe, PFDK tarafından cezalandırılabilir

Fenerbahçe’nin sevk edilmesine neden olan olay, Trabzonspor ile oynanan maçta taraftarlarının çirkin ve kötü tezahüratı oldu. TFF’nin aldığı karar ile Fenerbahçe, PFDK tarafından cezalandırılabilir. Ayrıca Ümraniyespor Kulübü ve kulüp başkanı Tarık Aksar’ın disiplin kuruluna sevk edilmesi de, sosyal medya hesaplarından yaptıkları hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkındaki açıklamalar nedeniyle oldu.

PFDK’nin vereceği kararlar, Türk futbolunun geleceği açısından önem taşıyacak

Bu gelişmeler, Türk futbolunda disiplin kurallarına uyulması konusundaki hassasiyeti bir kez daha ortaya koymaktadır. Futbol camiasında sporun güzel yönlerinin öne çıkması ve fair-play ruhunun yaşatılması için disiplin kurallarına uyulması gerekmektedir. PFDK’nin vereceği kararlar, Türk futbolunun geleceği açısından önem taşıyacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika