Eskişehir belediye öğrenci yurtları başvuru!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, yükseköğretim kurumlarında kayıt işlemlerinin tamamlanmasıyla birlikte üniversite öğrencilerinin barınma sorununun sıkıntılı bir dönemde olduğunu belirtti. Eskişehir belediye öğrenci yurtları başvuru!

üniversite öğrencilerine barınma sorunu

Orbit – Bu nedenle CHP’li belediyelerin barınma ihtiyacı olan üniversite öğrencilerine destek olacağını açıkladı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, partinin tüm belediyelerine yazılı talimat göndererek, üniversite öğrencilerine barınma sorunu olanların desteklenmesi yönünde çalışma yapılmasını istedi.

CHP’li belediyeler, tesis, lojman ve misafirhane gibi uygun mekanları üniversite öğrencilerinin barınma ihtiyacını karşılamak için kullanacak. Ayrıca, ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine hayırsever vatandaşların burs veya nakdi yardım yapması için belediyeler aracılık edecek.

CHP’li belediyelerin bu alanda yapacağı çalışmalar

Dikkate alınması gereken bir nokta, Türkiye genelindeki yurt kapasitesinin tüm üniversite öğrencilerinin barınma sorununu çözmeye yetmediğidir. Yükseköğrenim öğrencilerinin artan kira fiyatları ve yüksek özel yurt ücretleri nedeniyle barınma sorunuyla karşılaşması kaçınılmazdır. Bu nedenle, CHP’li belediyelerin bu alanda yapacağı çalışmalar büyük önem taşımaktadır.

898 bin kişi üniversite eğitimine başlayacak

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, yeni akademik yılın başlamasıyla birlikte yaklaşık 898 bin kişinin üniversite eğitimine başlayacağını ve bu öğrencilerin barınma sorunlarıyla karşı karşıya kalabileceklerini dile getirmiştir. Belediyelerin, üniversite öğrencilerinin temel ihtiyaçlarından biri olan barınmayla ilgili ciddi bir sorumluluk üstlenmesi beklenmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyici sebebiyle sitemizi görüntüleyemiyorsunuz. Lütfen kapatın ve tekrar deneyin.