Ermenistan ile normalleşme sürecinde 3. toplantı gerçekleşti! Serdar Kılıç Ruben Rubinyan görüştü

Türkiye ve Ermenistan arasındaki normalleşme sürecindeki 3. toplantı da geride kaldı. Bu kapsamda Türkiye temsilcisi Serdar Kılıç ve Ermenistan Meclis Başkan Yardımcısı Ruben Rubinyan üçünkcü kez Avusturya’nın başkenti Viyana’da bir araya geldi.

Dışişleri Bakanlığı, Türkiye ve Ermenistan Normalleşme Süreci Özel Temsilcileri Büyükelçi Serdar Kılıç ve Ermenistan meclisi Başkan Yardımcısı Ruben Rubinyan’ın görüşmesine dair bilgilendirmede bulundu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Kılıç ve Rubinyan’ın üçüncü görüşmelerini bugün Viyana’da gerçekleştirdiği kaydedildi.

Özel temsilcilerin, iki ülke arasında bu süreç yoluyla tam normalleşmenin sağlanmasına yönelik daha önce ilan edilen hedefi teyit ettiğinin ifade edildiği açıklamada, “Bu kapsamda, somut görüşleri hakkında samimi ve yapıcı görüş alışverişinde bulunmuşlar ve bu yönde somut ilerleme için atılabilecek olası adımları ele almışlardır. Özel Temsilciler, süreci önkoşulsuz olarak sürdürmeye yönelik uzlaşılarını tekrarlamışlardır.” denildi.

Taraflar daha önce Moskova ve Viyana’da görüşmüştü. İki ülke Dışişleri Bakanları da Antalya Diplomasi Forumu Marjında bir araya gelmişti.

Türkiye ve Ermenistan arasındaki süreç tam normalleşme hedefi ile ve Azerbaycan ile koordineli bir şekilde yürütülüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika