Emniyet Genel Müdürlüğünden Surliye Afgan açıklaması: Provokasyonlara karşı çalışmalara başladık

Son günlerde artan sığınmacı suçları karşısında sosyal medyada başlatılan sığınmacı kampanyaya karşı Emniyet Genel Müdürlüğü harekete geçti. Konuya ilişkin hızla açıklama yapan Emniyet Genel Müdürlüğü bilinçli bir provokasyon çalışmasının tespit edildiğini belirterek, “gerekli çalışmalar başlatıldı” ifadelerini kullandı. EGM, sığınmacı taklidi yapılarak, toplumu rahatsız edici görüntüler paylaşıldığını öne sürdü.

İşte EGM’nin sığınmacı açıklaması

Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığınca, kanunların verdiği yetki çerçevesinde, suç ve suçlularla mücadele amacıyla, internet ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetleri yürütülmektedir.

“Suriyeli taklidi yapan operasyon hesapları açılmış”

Yürütülen sanal devriye faaliyetleri kapsamında; yurt dışından başta FETÖ ve diğer terör örgütleriyle iltisaklı olduğu değerlendirilen ve sosyal medya platformlarında Suriyeli sığınmacılar adı kullanılarak açılan “operasyon hesapları” ile halkımızı tahrik ederek provokasyon çıkarılmaya çalışıldığı görülmüştür.

Sosyal medya üzerinden halkı kin ve nefrete yönelten hesaplar ile ilgili ivedilikle çalışma başlatılmış olup, bu tür paylaşımlar ile Halkımız ve Suriyeli sığınmacıların karşı karşıya getirilmesine asla müsaade edilmeyecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyici sebebiyle sitemizi görüntüleyemiyorsunuz. Lütfen kapatın ve tekrar deneyin.