Orbit Haber

Elrond, MultiversX olarak yeniden markalaşıyor, odağı meta veriye kaydırıyor

Elrond, MultiversX olarak yeniden markalaşıyor, odağı meta veriye kaydırıyor
04 Kasım 2022 - 23:24

Blockchain teknolojisi geliştiricisi Elrond, meta veri tabanına odaklanarak kendisini yeni bir marka olarak yeniden tanımlayacağını duyurdu. Elrond, MultiversX olarak yeniden markalaşıyor, odağı meta veriye kaydırıyor.

xFabric, xPortal ve xWorlds

Orbit – Eskiden Elrond olarak bilinen şirket, üç yeni metaverse-ileri ürününün tanıtımıyla yeni MultiversX adı altında ilerleyecek. xFabric, xPortal ve xWorlds, yeniden markalamanın arkasındaki üç yeni araçtır ve bunların tümü metaverse yaratıcılarına ve kullanıcılarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Araçlar arasında bir meta veri deposu portalı, dijital varlık sahibi, oluşturucu yardımcı programları ve konuşlandırılabilir bir blok zinciri modülü bulunur.

“Bir şaheser yaratmak”

Elrond CEO’su Beniamin Mincu, Cointelegraph’a yaptığı açıklamada, yeni yeniden bantlamanın hem dijital hem de fiziksel gerçekliğe fayda sağlayacağını söyledi. “Artık gerçek dünya ve metaverse için büyüme, benimseme ve faydaya yönelik daha büyük bir yol oluşturma konumundayız.” MultiversX, Elrond Network’ün mevcut teknolojiler ve ekosistem gibi halihazırda uygulamaya koyduğu topluluğu ve zemini oluşturmaya devam etmeyi planladığını söyledi. Mincu, Elrond topluluğunun her zaman yeni gelişmeleri desteklediğini söyledi. “Bir şaheser yaratmak için dünyaya farklı bakmalı ve cesur vuruşlar yapmalısın. Topluluk, ileriye doğru dev adımlar attığımız zaman her zaman takdir etti.”

Bir NFT pazarı

Bu yılın başlarında, Romanya, Bükreş’teki Ulusal Bilişim Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü, merkezi olmayan bir etki alanı sistemi ve bir NFT pazarı geliştirmek için Elrond blok zincirini kullanacağını duyurdu. Elrond’dan meta veriye doğru bu yeni dönüş, birçok markanın, ağın ve hatta bireyin odağını aynı yöne kaydırmasıyla geliyor.

meta veri aktarımı

Düşük sayıda meta veri aktarımı etkileşimi hakkında yakın zamanda reddedilen raporlara rağmen , şirketler yığılmaya devam ediyor. Son zamanlarda Meta ve Microsoft, Office 365 uygulamalarını meta veriye getirdi ve bir Norveç vergi dairesi, genç nesillere ulaşmak için Decentraland’da bir ofis açtı. DappRadar’ın üçüncü çeyreğine ait bir rapor, blockchain oyunlarının ve metaverse projelerinin bir araya geldiği Temmuz-Eylül döneminde risk sermayesi yatırımlarında 1,3 milyar dolar artırdığını ortaya koydu. Aynı rapora göre, bu çeyrek için yatırımların %36’sından fazlasını metaverse altyapı projeleri oluşturdu. Web3 alanındaki geliştiriciler, kullanıcılar için daha iyi dijital ortamlar oluşturmak için metaverse oyunlarını yeni teknoloji sunumlarıyla yükseltti.

Sitemizde yayınlanan haberler telif ile korunmaktadır. Haberleri kopyalamayınız.

PartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHatti.comPartnerHatti.com