Orbit Haber

Düzce’de hırsızlar depremin ardından boş evlere girdi, hırsız kamerada!

Düzce’de hırsızlar depremin ardından boş evlere girdi, hırsız kamerada!
23 Kasım 2022 - 10:43

Merkez üssü Bolu’nun komşusu Düzce’nin Gölyaka ilçesi olan 5,9 büyüklüğündeki depremin hemen ardından vatandaşlar sokağa çıkınca boş evlere hırsızlar girdi. Düzce’de hırsızlık kameralara yansıdı, polis hırsızları yakaladı. Düzce’de hırsızlar depremin ardından boş evlere girdi, hırsız kamerada!

Vatandaşlar kendini dışarı attı

Düzce’de sabaha karşı gerçekleşen 5.9 şiddetindeki deprem sonrası panik yaşayan vatandaşlar kendilerini dışarı attı. Boş kalan evler için hırsızlar devreye girdi. Emniyet Genel Müdürlüğü, vatandaşlara olası hırsızlıklara karşı uyarıda bulundu. Emniyetin açıklamasında Çok sayıda hırsızlık olaylarının yaşandığı, polisin teyakkuzda olduğu ancak vatandaşların da dikkat etmesi gerektiği ifade edildi.

Düzce’de hırsızlık ihbarı çok sayıda

Düzce’de hırsızlık ihbarı çok sayıda olunca polis ve emniyet güçleri vatandaşları uyardı ve deprem sonrası evini boşaltan vatandaşların kapılarını kilitlemesi gerektiği noktasında hatırlatma yaptı. Düzce deprem sonrası hırsızlık olayları nedeniyle Türk Milleti de büyük tepki gösterdi. Daha önce 1999 Düzce deprem sonrası hırsızlık vakaları da 23 yıldır anlatılan bir olumsuz durum olarak Türk Milletinin karşısına çıkıyor.

Düzce deprem sonrası hırsızlık

Düzce’nin 20 Bin Nüfuslu ilçesi Gölyaka’da depremin şokunu atlatamadan, Düzce deprem sonrası hırsızlık vakaları ile sarsıldı. Çok sayıda vatandaş gece panikle terk ettiği evine hırsız girdiği yönünde emniyet ve polis ekiplerine başvuru yaptı. Polis Düzce’de deprem sonrası hırsızlık ihbarlarıyla şaşkınlığa uğrarken, Düzce deprem sonrası hırsızlık yapan hırsızların yakalanması için seferber oldu.

Düzce deprem sonrası hırsızlık kameralarda

Düzce deprem sonrası hırsızlık kameralarda yer aldı. Düzce deprem sonrası hırsızlık vakaları güvenlik kameraları tarafından kaydedildi. Düzce deprem sonrası kendini güvene almak için evini terk eden vatandaşlar, evlerine kendilerinden sonra hırsız girdiğini gördü. Düzce deprem sonrası dışarı çıkan vatandaşlar, bu kez hırsızlık şoku yaşadı. Düzce’de deprem sonrası evlere giren hırsızlar, vatandaşların değerli eşyalarını çalmaya çalıştı. Düzce deprem sonrası hırsızlar boşalan evlere girdi.

Polisten Düzce deprem sonrası hırsızlık açıklaması

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yani polisten deprem sonrası hırsızlık açıklaması yapıldı. Yapılan açıklama şöyle: Düzce’de saat 04.08’de meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki deprem sonrası ekiplerimizle sahadayız. Depremden kaynaklı saha taramalarını yapıyoruz. Yaşanması muhtemel asayiş olaylarına karşı da gerekli tüm güvenlik tedbirlerimizi aldık.

Sitemizde yayınlanan haberler telif ile korunmaktadır. Haberleri kopyalamayınız.

PartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHatti.comPartnerHatti.com