Devlet Bahçeli’den dikkat çeken enflasyon açıklaması: Merminin karşısında süt nasıl davranır?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, muhabirler buluştuğu akşam yemeğinde enflasyona dair de önemli açıklamalarda bulundu. MHP Lideri Devlet Bahçeli, merminin karşısında süt nasıl davranır sorusunu sordu.

Enflasyonla mücadelenin 5 noktası

Cumhur İttifakı’nın içinde olduklarını, uygulanan ekonomik politikayı gönülden desteklediklerini vurgulayarak, “Ekonomi politikası sabır işidir. Bazı konularda dikkatli olmayı gerektirir. Bu bir de tercih meselesidir. Ekonomi politikalarında 5 önemli nokta vardır. Bu noktalardan birisi büyümedir. İkincisi tam istihdamdır. Üçüncüsü fiyat istikrarıdır. Dördüncüsü gelir dağılımı adaletidir. Beşincisi ise ödemeler dengesidir. Bu 5 sihirli nokta her zaman bir araya gelebilecek bir iktidara sahip olmaz. Gıda ürünlerinin siyasete bulaşmamış hali kalmadı. Domates, patates, patlıcan, süt, et. Bunların hepsi gündeme geldi. Bu gibi konularda siyasi partiler tercihlerini ortaya koyması lazım. MHP burada ekonomik büyüme, sosyal gelişme ve milli bütünleşmeyi hedef alan üretken bir ekonomik politikayı gündeme getirmeye çalışıyor.

Merminin karşısında süt nasıl davranır?

Enflasyonlar gelip geçidir; artar düşer, yükselir, vazgeçilir. Ama o değerler ortadan kalktıktan sonra neyle izah edeceksiniz? Şimdi kalkıp da Ukrayna ve Rusya’ya TIR’lar dolusu süt göndersek merminin karşısında sütün nasıl davranacağını bana izah eder misin? Süt hayatı mı devam ettiriyor, mermi hayatı mı söndürüyor, hangisi? Demek ki sütten evvel Ukrayna’da Rusya’da barışa ihtiyaç var” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyici sebebiyle sitemizi görüntüleyemiyorsunuz. Lütfen kapatın ve tekrar deneyin.