Orbit Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan TBMM’de Suriyeli açıklaması yaptı: Süleyman Soylu beyin söylediği doğrudur

Cumhurbaşkanı Erdoğan TBMM’de Suriyeli açıklaması yaptı: Süleyman Soylu beyin söylediği doğrudur
20 Nisan 2022 - 15:09

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son günlerin en çok konuşulan konusu olan sığınmacılara ilişkin konuştu. MHP Liderinin “bayramda izne giden gelmesin” demiş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da, “bayramda gidişlerine kısıt getireceğiz” demişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan “Süleyman beyin dediği doğrudur. Biz sığınmacıları kovan değil kucaklayan bir iktidarız” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM’deki grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan’a, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Bayramda gidenlere müsaade etmeme değerlendirmemiz var” açıklaması hatırlatıldı. Konuya ilişkin değerlendirmesi sorulan Erdoğan, şöyle konuştu:

”Süleyman Bey’in dediği doğrudur. Sığınmacıları kovan değil kucaklayan bir iktidarız. Suriye’deki briket ev inşaatı bittikten sonra o bölgede huzurlu ve güvenli bir ortam sağlandıktan sonra sığınmacılar zaten kendileri gönüllü olarak oraya dönecektir.”

SÜLEYMAN SOYLU NE DEMİŞTİ?
Soylu, “Bu bayram ve önümüzdeki bayram içinde güvenli bölgelere gidiş konusunda bizim de bir tahdidimiz, kısıtımız söz konusu. Bayram gidişine müsaade etmeme konusunda kısıtımız var” demişti.

Sitemizde yayınlanan haberler telif ile korunmaktadır. Haberleri kopyalamayınız.

PartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHatti.comPartnerHatti.com