Compass of the Destiny: Istanbul Steam’de olacak tarih belli oldu!

Merhaba! Türk yapımı bağımsız oyun Compass of the Destiny: Istanbul, Eylül ayında Steam üzerinden oyuncularla buluşacak. Compass of the Destiny: Istanbul Steam’de olacak tarih belli oldu!

Ankara merkezli 5 Deniz firması da oyuna dağıtım desteği sağlayacak

Orbit – M11 Studio tarafından geliştirilen oyunda 17. yüzyıl Osmanlı İmparatorluğu’nda geçen gerçek tarihi olaylar ve gizemleru alınıyor. Capcom, PlayStation Studios, Take-Two ve Warner Bros gibi 60’tan fazla oyun yayıncısıyla resmi ortaklığı olan Ankara merkezli 5 Deniz firması da oyuna dağıtım desteği sağlayacak.

Compass of the Destiny: Istanbul, izometrik kamera açısına sahip

Compass of the Destiny: Istanbul, izometrik kamera açısına sahip, hack and slash tarzında bir açık dünya rol yapma oyunu olarak tanımlanıyor. Oyunda Müneccim Ahmed Dede gibi gerçek kişilerin ve Girit Savaşı, Venedik-Osmanlı ilişkisi gibi gerçek olayların yanı sıra tarihsel olarak gerçek olan hikayeler de fantastik unsurlarla harmanlanarak anlatılıyor.

bir Venedikli olarak İstanbul’u keşfederken geçmiş sorunlarını çözmeye ve geleceği şekillendirmeye çalışacak

Oyuncular, bir Venedikli olarak İstanbul’u keşfederken geçmiş sorunlarını çözmeye ve geleceği şekillendirmeye çalışacaklar. Pusulayı takip ederek Fîtrat Alemini, insanları, görevleri ve hikayenin yönünü belirleyecekler.

Compass of the Destiny: Istanbul, Türkçe ve İngilizce dil desteği sunacak

Oyunda bulmacaları çözmek, düşmanları yenmek ve karakterin geçmişine dair anılara erişmek mümkün olacak. Compass of the Destiny: Istanbul, Türkçe ve İngilizce dil desteği sunacak. Oyunun fiyatı henüz açıklanmadı ancak hikaye ve sistem gereksinimleri gibi pek çok bilgi Steam mağaza sayfasında paylaşıldı. Yerli yapım oyunu desteklemek isteyen oyuncular, Steam’de istek listelerine ekleyebilirler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyici sebebiyle sitemizi görüntüleyemiyorsunuz. Lütfen kapatın ve tekrar deneyin.