CHP’li Belediyeler öğrencileri destekleyecek!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, yeni eğitim-öğretim yılı öncesi partili bütün belediyelerin ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye malzemesi desteği vereceğini açıkladı. CHP’li Belediyeler öğrencileri destekleyecek!

Türkiye’de yaşanan enflasyon

OrbitTürkiye’de yaşanan enflasyonun neden olduğu fiyat artışları, anne ve babaların çocuklarının eğitim ihtiyaçlarını karşılamalarını zorlaştırıyor ve öğrencilerin eğitimlerine devam etmelerini riske atıyor.

CHP’li Akın, partinin tüm belediyelerine ihtiyaç sahibi çocukları belirleyerek kırtasiye malzemesi desteği sağlamaları talimatını verdi. Ayrıca, genel başkanları Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla yeni eğitim-öğretim yılı öncesi ve sonrasında ihtiyaç sahibi çocuklara gerekli desteğin verilmesi için bütün belediyelerin gerekli çalışmaları yapacağı belirtildi.

CHP’nin sosyal belediyecilik anlayışı

CHP’nin sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında, maddi zorluk yaşayan bütün öğrencilerin yanında olacağı vurgulandı. Bu adım, Türkiye’deki ekonomik koşulların zorluğuna rağmen eğitim hakkına erişimi güvence altına almak için atılan önemli bir adım olarak değerlendirilebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyici sebebiyle sitemizi görüntüleyemiyorsunuz. Lütfen kapatın ve tekrar deneyin.