CHP’den Ümit Özdağ’a destek Süleyman Soylu’ya tepki: İstifa et Soylu!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Ümit Özdağ arasındaki atışmaya CHP de katıldı. CHP’Li Alpay Antmen, SÜleyman Soylu’yu istifaya davet etti.

TGRT Haber’de katıldığı canlı yayında sokaklarda kadınları gizlice çeken sığınmacıların taciz videolarıyla ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı. Soylu, videoları çekenlerle ilgili olarak “Afedersiniz bütün röntgeni Suriyeliler çekiyor. Ya şimdi ben selfie çekiliyorum. Kötü niyetli olsanız, selfie çekildiğim zaman arkamda bir kadın olsa, selfie’yi yayınlasa… ‘Ya bak bu kadını röntgenliyor.’ Ya böyle bir ahlaksızlık var mı ya?” ifadelerini kullandı.

CHP’den Soylu’ya videolu yanıt geldi. CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen hazırladığı videoda Soylu’nun açıklamalarıyla, kadınları taciz eden bazı sığınmacı görüntülerini yan yana getirdi ve Süleyman Soylu’yu istifaya davet etti. Antmen, video ile birlikte sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı: “İçişleri Bakanı Süleyman Soylu selfie çeken sığınmacıların masum olduğunu, kadınları çekmediğini söyledi. Gerçekten öyle mi, oynat bakalım. Dikkatlerden kaçmasın; Süleyman Soylu, bu selfie sapıklığı meselesinde ‘Türk halkı çok daha suçlu’ dedi. Bu sapıkları koruyup, kendi vatandaşına ‘sapık’ muamelesi yapan adam 1 dakika bile İçişleri Bakanlığı koltuğunda durmamalıdır. Soylu derhal istifa etmeli ve halkımızdan özür dilemelidir!” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyici sebebiyle sitemizi görüntüleyemiyorsunuz. Lütfen kapatın ve tekrar deneyin.