CHP’den Belediyelere 23 Nisan Genelgesi… 248 Belediyemiz 23 Nisan’da etkinlik düzenleyecek

23 Nisan 1920’de kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışı, ilerleyen yıllarda Cumhurbaşkanı Atatürk tarafından çocuklara hediye edilmişti. CHP TBMM’nin 102. kuruluş yılında 248 belediyesine 23 Nisan talimatı verdi.

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun tarafından yollanan genelgede, Cumhuriyet Halk Partili tüm belediyelerin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşkuyla kutlayacağını belirtilerek, tüm vatandaşlar kutlamalara davet edildi.

Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Torun’un imzasıyla tüm belediye başkanlarına 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na ilişkin yazı gönderildi. Torun, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, şu bilgileri verdi:

“Milli bayramlarımız, birlik ve beraberlik duygularımızı pekiştirdiğimiz, ülkemizin bağımsızlık, demokrasi ve çağdaşlaşma mücadelesini yeniden hatırladığımız özel günlerdir. 23 Nisan 1920 tarihi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde, ulusal egemenliğin hâkim kılındığı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı tarihtir. Yine milli bayramlarımız, bizlere emanet edilen Cumhuriyetimizi ve değerlerini gelecek nesillere aktarmaya da vesile olan günlerdir. 2020 ve 2021 yıllarında, Covid-19 pandemisi tedbirleri kapsamında, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarımız maalesef buruk geçmiştir. Ancak bu yıl Covid-19 şartlarının hafiflemesi, kısıtlamaların kaldırılması ile birlikte Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 102’inci yıl dönümündeki kutlamaların önünde engel bulunmamaktadır.

COŞKUYLA KUTLANACAK

Ülkemizin dört bir yanındaki 248 belediyemizde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın tarihi önemine uygun olarak, vatandaşlarımızın katılımıyla kutlanması için çeşitli program ve etkinlikler düzenlenecektir. Bu özel gün, halkımızla ve özellikle çocuklarımızla birlikte coşkuyla kutlanacaktır. Cumhuriyet Halk Partisi olarak tüm vatandaşlarımızı belediyelerimizin düzenleyeceği programlara katılmaya davet ediyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyici sebebiyle sitemizi görüntüleyemiyorsunuz. Lütfen kapatın ve tekrar deneyin.