Çanakkale’deki Orman yangını kontrol altına alındı…

Çanakkale’de bir anda başlayan orman yangını yoğun müdahalenin ardından konrtol altına alındı. Yangını soğutma çalışmaları devam ederken müjdeyi Çanakkale Valisi İlhami Aktaş verdi.

Çanakkale’nin Bayramiç ilçesine bağlı Toluklar Köyü’nde tarım arazisinde dün öğle saatlerinde çıkan yangın, ormanlık araziye sıçradı.

Şiddetli rüzgarın da etkisiyle ilerlemeye başlayan alevler Külcüler ile Çırpılar köyü arasındaki ormanlık araziye ulaştı.

Yangın gece boyunca yapılan çalışmalar ile sabah saatlerinde kontrol altına alındı.

Müjdeyi Çanakkale Valisi İlhami Aktaş verdi.

Gece boyunca bölgede çalışmaları koordine eden Çanakkale Valisi İlhami Aktaş “Yaklaşık 50 arazöz, 15 iş makinası, 210 orman personeli, jandarma, AFAD ve diğer kurumlardan 300’ün üzerinde arkadaşımızın sabaha kadar çalışmaları ile kontrol altında tutulmaya, yerleşim birimlerine sıçramamasına çaba sarf edildi. Sabah itibariyle de büyük oranda kontrol altına alındı ve soğutma çalışmalarına başlanıldı” dedi.

Vali Aktaş yangın sahasında soğutma çalışmaları sonrasında ölçüm yapılacağını ve yanan arazinin miktarının o zaman belirleneceğini ifade etti. Aktaş ayrıca yangının çıkış nedeni ile ilgili olarak da Jandarmanın çalışma sürdürdüğünü ve bu konu hakkında bir açıklama yapmak için erken olduğunu bildirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyici sebebiyle sitemizi görüntüleyemiyorsunuz. Lütfen kapatın ve tekrar deneyin.