Çanakkale Belediye Meclisinde kritik komisyonları Cumhur ittifakı kazandı… CHP Pozisyonunu kaybetti…

Çanakkale’de il Genel Meclisinde komisyon ve il encümen seçimleri vardı. Kritik konumdaki Plan ve Bütçe Komisyonu ile İmar ve Bayındırlık Komisyonlarını Cumhur ittifakını oluşturan AK Parti ile MHP kazandı. Diğer komisyonların çoğunda CHP seçimleri kazansa da il genel meclisindeki hakim durumunu kaybetti.

KRİTİK KOMİSYONLAR CUMHUR İTTİFAKINDA

İl Genel Meclisi Başkanlık seçimindeki hareketlilik komisyon ve il encümen seçiminde de yaşandı, İl Genel Meclisi Başkanlık seçimindeki hareketlilik komisyon ve il encümen seçiminde de yaşandı, Mecliste kritik önem taşıyan Plan ve Bütçe Komisyonu ile İmar ve Bayındırlık Komisyonu AK Parti ile MHP kazanırken, diğer komisyonların çoğunda CHP galip geldi, CHP, il genel meclisindeki hakimiyetini bu seçimle de daha fazla yitirmiş oldu, Çanakkale İl Genel Meclisi, en hareketli dönemlerinden birini yaşıyor, Yıllarca AK Partinin hakim olduğu il genel meclisinde son yapılan yerel seçimlerde CHP çoğunluğu eline aldı, İl Genel Meclis Başkanlığına CHP’li Bayramiç İl Genel Meclis Üyesi Sadık Göğüsgeren seçilmişti, Komisyonlardaki çoğunluk da CHP’deydi, Yıllar sonra ilk defa il genel meclisine hakim olan CHP, parti içindeki çekişmelerden sonra bu hakimiyeti de kaybetti.

CHP HAKİMİYETİNİ KAYBETTİ

İl Genel Meclisi’nde iki yıldan sonra yapılan başkanlık seçiminde CHP’li Nejat Önder AK Parti’ye katılması ve CHP içinde başka bir üyenin daha ona oy vermesi ile CHP başkanlığı kaybetti, Başkanlık seçiminden sonra il encümen üyelikleri ve komisyon seçimleri yapıldı, CHP, yıllar sonra hakim olduğu bu alanı da bir bir kaybetti, Nejat Önder başkanlığında toplanan İl Genel Meclisi Nisan İl Genel Meclisi Nisan Ayı 3. Birleşiminde İl Encümen Üyeliği seçimi ve komisyon seçimleri gerçekleştirildi

İL ENCÜMEN ÜYELİĞİNİN SAHİBİ AK PARTİ

İlk seçim il Encümen Üyeliği seçimleri oldu, Cumhuriyet Halk Partisinin adayları Ali Şinasi Tınaz, Ali Özkan Aldemir ve İsmail Gürses ile AK Partinin adayları ise Serhad Sürücü, Murat Yahya Sezgin ve Hasan Engin oldu, Yapılan gizli oylama sonuçlarına göre İl Encümen Üyesi olarak Ak Partinin adayları seçildi, Sonuçlara göre İl Encümen Üyeleri Serhad Sürücü, Murat Yahya Sezgin ve Hasan Engin oldu, İl Encümen Üyelerinin seçimlerinin ardından mecliste Komisyon Üyelerinin seçimlerine geçildi, Başkanlığı kaybeden CHP, encümen üyeliklerini de kazanmadı. Encümen üyelikleri seçiminden sonra il genel meclisinde büyük önem taşıyan komisyonlara geçildi. CHP kritik komisyonları da kaybetti.

KOMİSYONLARA SEÇİLEN ÜYE LİSTESİ

Plan ve Bütçe Komisyonu

 1. Bülent KORKMAZ – AK PARTİ
 2. Ömer ŞAHİN -AK PARTİ
 3. Turan TÜMAY -AK PARTİ
 4. Hakkı SEZEN- CHP
 5. Güneş PEHLİVAN- CHP
 6. Sadık GÖĞÜSGEREN- CHP
 7. Enver KOÇ- MHP

İmar ve Bayındırlık Komisyonu

 1. Murat Yahya SEZGİN- AK PARTİ
 2. Şener AKÇAY- AK PARTİ
 3. Bülent KORKMAZ- AK PARTİ
 4. Ali Rıza SAYIN- CHP
 5. Ali Özkan ALDEMİR-CHP
 6. Levent İREZ-CHP
 7. Recai ERTAN-MHP

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika