Boris Johnson’un Çankırı’daki Kalfat köyü artık belde statüsünde!

Çankırı’nın Orta ilçesinde yer alan Kalfat köyü, İngiltere’nin eski başbakanı Boris Johnson’ın atalarının köyü olarak bilinmektedir. Boris Johnson’un Çankırı’daki Kalfat köyü artık belde statüsünde!

Kalfat köyü, belde statüsünü kazanarak mutlu bir sonuca ulaştı

OrbitKalfat köyü, belde statüsünü kazanarak mutlu bir sonuca ulaştı. Yıllar süren hukuk sürecinin ardından Kalfat köyü, tekrar belde statüsüne kavuştu.

Kalfat köyü yeniden kazandığı belde statüsü

Belde statüsünü kaybettiği 2014 yılından sonra, Kalfat köyü yeniden kazandığı belde statüsüyle sevinçli bir döneme girdi. Kalfat Belediye Başkan Vekili Mehmet Zaihd Uzun, karardan büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti ve bundan sonra köylerinin daha iyi bir şekilde yönetileceğini umut ettiklerini belirtti.

Eski Başbakan Johnson’ın kökenleri Kalfat köyüne dayanmakta

Eski Başbakan Johnson’ın kökenleri Kalfat köyüne dayanmaktadır ve köy, nüfusunun azlığı nedeniyle 9 yıl önce belde statüsünü kaybetmişti. Ancak, Kalfat Gençlik Derneği’nin başlattığı hukuk mücadelesi sonucunda köy tekrar belde statüsü kazanmıştır. Kalfat sakinleri, bu kararla sevinçlerini ifade etmişlerdir.

Kalfat köyünün belde statüsünün yeniden kazanılması

Kalfat köyünün belde statüsünün yeniden kazanılması, köy halkı tarafından “belediye” tabelalarıyla karşılanmış ve bu önemli karar kutlama törenleriyle kutlanmıştır. Yerel seçimlerle birlikte, Kalfat köyünde belediye başkanı seçimi yapılması planlanmaktadır. Köy halkı, bu süreçte köylülerine hizmet etmeye devam edeceklerini vurgulamaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyici sebebiyle sitemizi görüntüleyemiyorsunuz. Lütfen kapatın ve tekrar deneyin.