Orbit Haber

Bayramda mahkumlara açık görüş şartları açıklandı. İşte saatler ve diğer şartlar

Bayramda mahkumlara açık görüş şartları açıklandı. İşte saatler ve diğer şartlar
30 Nisan 2022 - 0:54

Bayramda hapishanelerdeki mahkum ve tutuklular için açık görüş şartları açıklandı. Buna göre Ramazan Bayramı nedeniyle hapishanelerde 3-8 Mayıs’ta açık görüş yapılacak.

Açık görüş bu tarihlerde olacak

Genelgeye göre, COVID-19 salgını nedeniyle ceza ve infaz kurumlarında bir süredir yapılamayan açık görüşler, Ramazan Bayramı dolayısıyla 3-8 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek.

COVID-19 pozitif ve temaslı olan hükümlü ve tutukluların açık görüş hakları ise saklı kalmak üzere ertelenecek.

Hijyen kurallarına dikkat edilecek

Her ziyaret sonrasında 15 dakika boyunca görüş alanı havalandırılacak, ziyaretçiler ile hükümlü ve tutukluların temas ettiği alanlar hijyen malzemeleriyle temizlenecek.

Görüş mahalli ve ziyaretçilerin bulunduğu diğer alanlarda yeteri kadar el dezenfektanı bulundurulacak.

Görüşler bir saatten az olmayacak

Açık görüşler, yetişkin ve genç hükümlü, hükümözlü ve tutuklular için görüş süresi yarım saatten az ve 1,5 saatten fazla, çocuk hükümlü, hükümözlü ve tutuklular için ise 1 saatten az ve 3 saatten fazla olmamak kaydıyla 09.00-17.00 saatlerinde yaptırılacak.

Hangi mahkumlar açık görüşten yararlanamayacaklar?

Genelgeye göre, ziyaretçi kabulünden yoksun bırakma ve hücreye koyma disiplin cezası kesinleşmiş olup da bu cezaları infaz edilen hükümlü ve tutuklular açık görüşten yararlanamayacak.

Sitemizde yayınlanan haberler telif ile korunmaktadır. Haberleri kopyalamayınız.

PartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHatti.comPartnerHatti.com