Amasyalı gazeteci Gizem Keten telefonuna gelen mesaj ile dolandırıldı!

Gizem Keten, Amasya’da gazetecilik yapıyor ve telefonuna gelen bir bildirimi açması sonucu bank hesabındaki 4 bin liradan fazla para çekildiğini fark etti. Amasyalı gazeteci Gizem Keten telefonuna gelen mesaj ile dolandırıldı!

Keten, bankayı arayarak telefon hattının tanımlamasını iptal ettirdi

Orbit – Keten, kısa süre sonra bankadan, hesabından para çekildiğine dair bir mesaj aldı. Bunun ardından Keten, bankayı arayarak telefon hattının tanımlamasını iptal ettirdi ve daha sonra adliyeye giderek suç duyurusunda bulundu.

Telefonuna gelen bir bildirime tıkladı

Keten, bir süre önce yeni bir cep telefonu aldığı ve mobil bankacılık gibi uygulamalar için şifre tanımladığını belirtti. Telefonuna gelen bir bildirime tıkladıktan sonra banka hesabından para çekildiğine dair mesaj aldığını söyleyen Keten, bankayı aramaya çalıştığını ancak bağlantı kuramadığını ifade etti.

ATM’den kalan parasını çekti

Müşteri hizmetlerini arayarak hattını kapattırdıktan sonra ATM’den kalan parasını çektiğini belirten Keten, daha sonra suç duyurusunda bulundu. Ancak o ana kadar hiç bilmediği hesaplardan parasının çekildiğini öğrendi.

Keten, bu durumun birçok kişinin başına gelebileceğine dikkat çekti

Keten, bu durumun birçok kişinin başına gelebileceğine dikkat çekti. Mobil cihazlar üzerinden indirilen uygulamalarda şifre tanımlamak gibi önlemler alınmasına rağmen, kullanıcıların dikkatli olmaları gerektiğini belirtti. Keten, bir hata yaptığını ancak herkesin benzer bir durumda mağdur olabileceğini ifade etti.

mobil cihazlarda kullanılan uygulamalarda şifre tanımlarken

Sonuç olarak, mobil cihazlarda kullanılan uygulamalarda şifre tanımlarken ve telefonunuza gelen bildirimleri açarken tedbirli olmanız gerekiyor. Bilinmeyen kaynaklardan gelen bildirimleri açmadan önce dikkatli olmak ve mümkünse mesajın geldiği kaynağı kontrol etmek önemlidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyici sebebiyle sitemizi görüntüleyemiyorsunuz. Lütfen kapatın ve tekrar deneyin.