Alparslan Bayraktar kimdir?

Alparslan Bayraktar, Türkiye’nin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Alparslan Bayraktar kimdir?

Alparslan Bayraktar eğitimi ne?

Orbit – İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nden lisans derecesi, Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Ekonomi Hukuku alanında yüksek lisans derecesi ve Fletcher School of Law and Diplomacy’den Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans derecesi sahibidir.

Alparslan Bayraktar kariyeri

Ayrıca Orta Doğu Teknik Üniversitesi Yer Sistem Bilimleri Bölümü’nde Enerji Ekonomisi ve Politikası alanında doktorasını tamamlamıştır. Bayraktar, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nda Kurul Üyeliği yapmış ve Enerji Düzenleyicileri Konfederasyonu ve Enerji Düzenleyicileri Bölgesel Birliği Başkanlığı gibi uluslararası kuruluşlarda görev almıştır.

Alparslan bayraktar kaç yaşında?

Alparslan Bayraktar, Türkiye’nin önde gelen isimleri arasındadır. 1975 yılında doğan Bayraktar, İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Yüksek lisans derecelerini Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Ekonomi Hukuku alanında ve Fletcher School of Law and Diplomacy’den Uluslararası İlişkiler alanında almıştır. Doktorasını ise Orta Doğu Teknik Üniversitesi Yer Sistem Bilimleri Bölümünde Enerji Ekonomisi ve Politikası alanında tamamlamıştır.

Alparslan Bayraktar nereli?

Kariyeri boyunca enerji sektöründe birçok kuruluşta çalıştı. 2010-2016 yılları arasında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nda Kurul Üyeliği yaptı. Ayrıca Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı (ETKB) müsteşar yardımcılığı ve Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü görevlerini de üstlendi.

Alparslan Bayraktar Selçuk Bayraktar’ın nesi?

Bayraktar’ın uluslararası kuruluşlar bünyesinde enerji yönetimi ve düzenlemeleri alanında çalışması bulunmaktadır. Enerji Düzenleyicileri Konfederasyonu (ICER) ve Enerji Düzenleyicileri Bölgesel Birliği (ERRA) Başkanlığı da yapmıştır. Bayraktar halen Dünya Enerji Konseyi Türkiye Başkanlığı görevini yürütmektedir. Alparslan Bayraktar Selçuk Bayraktar’ın akrabası mı bilinmiyor.

Son olarak, Bayraktar’ın hangi partiye üye olduğu ile ilgili bir bilgi bulunmamaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyici sebebiyle sitemizi görüntüleyemiyorsunuz. Lütfen kapatın ve tekrar deneyin.