Ali Sunal Deprem Konuşması… Güldür güldür deprem skeci…

Ali Sunal ağzını açtı ve gözlerini kapattı: Bundan sonra faturayı istemek normal. Ali Sunal Deprem Konuşması… Güldür güldür deprem skeci…

Komedi skeci Güldür Güldür programına ev sahipliği yapan Ali Sunal

OrbitKomedi skeci Güldür Güldür programına ev sahipliği yapan Ali Sunal, hükümetin deprem yönetimini açık ve net bir şekilde eleştirdi: “Bundan böyle tüm sorumluları vatandaş olarak sorumlu tutmak normal.”

 

Uzmanlar yıllardır depreme hazırlanmadıklarını eleştirirken, Kahramanmaraş depremlerinden sonraki örgütsel ve koordinasyon zayıflığı nedeniyle gücün de hedef alındığı belirtiliyor. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan depremlerden sonraki ilk açıklamasında bu tür eleştirileri dile getirenlere “namussuz” dedi.

Show TV’de yayınlanan Güldür Güldür programı

Show TV’de yayınlanan Güldür Güldür programının bugünkü bölümünün açılışında konuşan Ali Sunal, şunları söyledi:

*İlimizde meydana gelen deprem felaketinde 11 bin kişi hayatını kaybetti 10 bin 100 kişi ailelerini kaybetti. Milyonlarca insan evini, dostlarını, anılarını, geçmişini, şehrini kaybetti ve 85 milyon yürek yanıyor. Bu ateş asla sönmeyecek. Buna bahse girebilirsin.

Depremin üzerinden haftalar geçti

Depremin üzerinden haftalar geçti ve herkes normalleşmeyi arıyor. Normal olan nedir? Hangi normalleşmeyi takip ediyoruz?

Bir fay hattı üzerinde bina inşa etmek normal midir? Yoksa arama kurtarma ekiplerinin depremden sonra ertelenmesi normal mi? Denetlenmeyen binalar, parayla satın alınan mimar diplomaları, beceriksiz müteahhitler, vasıfsız memurlar normal mi?

Çürümüş binaları affetmek normal mi? Yoksa böyle bir zamanda çadır satmak normal mi? 1000 kişiyi ölüme göndermek normal mi?

Böyle bir felaketten sonra bir insanın bile sorumluluk hissetmesi

* Böyle bir felaketten sonra bir insanın bile sorumluluk hissetmesi ve “Arkadaş, yanlış yaptım, özür dilerim” demesi ve istifa etmemesi normal mi sizce?

Hayır efendim. Bu normal değil

* Hayır efendim. Bu normal değil. Bu normal değil. Artık bu normale dönmeyeceğiz. Şu andan itibaren, tüm sorumluları vatandaş olarak sorumlu tutmak normaldir. Şimdi her felaketi kadere bağlayanları değil, bize gerçekleşmeden önce nasıl önleyeceğimizi söyleyen bilimi dinlemek normaldir.

* Yetkili kişinin akrabası, ailesi, partisi, partneri veya arkadaşı üzerinde değil, bir uzmana iş yapması artık normaldir. Atatürk’ün dediği gibi: “Ülkesini en çok seven, görevini en iyi şekilde yapar.”

* Umutluyuz. Bu normal bir gün olacak, buna inanıyoruz ama o zamana kadar gördüğümüz tüm hatalara mizah büyüteçle bakacağız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika