Ali Babacan mezunu olduğu ODTÜ’de konferans vermek istedi ancak öğrenciler izin vermedi… Babacan’dan ODTÜ’ye girememesiyle ilgili ilk açıklama

Uzun yıllar Ak Parti’de başta ekonomi alanında olduğu gibi çeşitli görevlerde bulunan Ali Babacan mezunu olduğu ODTÜ’de konferans vermek istedi ancak giremedi. Öğrenciler AK Parti’de görev üstlenmiş DEVA Parti Genel Başkanı Ali Babacan’ın üniversitede konuşmasına izin vermedi. Ali Babacan ilk açıklamasında “ifade özgürlüğünün engellendiğini” öne sürdü.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, mezun olduğu okul olan ODTÜ’ye sürpriz bir ziyaret gerçekleştirmek istedi.

Burada üniversiteli öğrencilerle buluşmayı hedefleyen Ali Babacan, beklemediği bir tepkiyle karşılaştı.

Öğrencilerden Babacan karşıtı eylem

Okul bahçesinde toplanan bir grup öğrenci Babacan’a engel oldu. Öğrencilerin sözcüsü olan bir genç kız konuşma yaparak Babacan’ı ‘propaganda yapmakla’ suçladı.

Okula girmesine izin vermediler

Daha sonra ise bahçeden ‘Babacan gençliğe umut olamaz’, ‘Babacan ODTÜ’den defol’ sloganları yükseldi. Babacan, tüm bu yaşananlar üzerine okula giremedi.

ODTÜ’lülerin protestosu sonrasında Babacan, etkinliğini iptal etmek zorunda kaldı.

Ali Babacan: Hedefimiz tam demokrasi

Ali Babacan ODTÜ’ye girememesini sosyal medyadan değerlendirdi. “Mezunu olmakla gurur duyduğum ODTÜ’deki protesto görüntülerini seyrettim. İfade özgürlüğü tüm baskı gruplarına karşı korunması gereken bir değerdir. Ben, tüm fikirlerin özgürlüğünün tarafındayım. Hedefimiz, tam demokrasiyi kurmaktır.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika