Orbit Haber

Ak Parti sözcüsü Ömer Çelik’ten Biden’e: İftirayı sektör haline getirdiler

Ak Parti sözcüsü Ömer Çelik’ten Biden’e: İftirayı sektör haline getirdiler
24 Nisan 2022 - 17:12

Ak Parti sözcüsü Ömer Çelik’ten Biden’e: İftirayı sektör haline getirdiler

ABD Başkanı Joe Biden’ın 1915 olaylarına ilişkin Türkiye’ye yönelik iftiralarına Ak Parti sözcüsü Ömer Çelik’ten çok sert yanıt geldi. Biden’ın açıklamalarını iftira olarak niteleyen Ömer Çelik, “bunlar bunu sektör haline getirdi” dedi.

AK Parti Sözcüsü Çelik, ABD Başkanı Joe Biden’ın 1915 olaylarına ilişkin açıklamalarıyla ilgili, “Soykırım iftirasını sektör haline getiren lobileri memnun etmeyi amaçlayan açıklamasının hiçbir temeli olmadığını ifade ediyoruz” açıklamasını yaptı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ABD Başkanı Joe Biden’ın 1915 olaylarına ilişkin sözleriyle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Çelik, “ABD Başkanı Biden’ın açıklaması tarihi ve hukuki dayanaklardan yoksundur” açıklamasını yaptı.

Türkiye’nin adil bir yaklaşımın inşasından yana olduğunu vurgulayan Çelik, “Cumhurbaşkanımız, 1915 olaylarının dar siyasi yaklaşımlara malzeme yapılmadan bilimsel olarak araştırılması için gereken yaklaşımı sergilemiştir” dedi.

Ömer Çelik sözlerine şöyle devam etti:

“Soykırım iftirasını sektör haline getiren lobileri memnun etmeyi amaçlayan açıklamasının hiçbir temeli olmadığını ifade ediyoruz. Ermeni lobisinin tezlerini esas alan açıklamada hiçbir iyi niyet söz konusu değildir.

Üstelik Başkan Biden’ın açıklaması Ermenistan’la yürümekte olan normalleşme sürecini sabote eder niteliktedir. Dar ve ufuksuz siyasi yaklaşımlar sadece husumet lobisine hizmet eder. Barışa, diyaloğa ve tarihin doğru anlaşılmasına hizmet etmez.

Tezine güvenenler tüm arşivlerin tarihçilere açıldığı bir çalışmaya destek verir. Tezine güvenmeyenler ise siyasi lobileri tatmin etmeye çalışır. Cumhurbaşkanımızın mesajları tezine güvenen bir yaklaşımın ürünüdür.”

Sitemizde yayınlanan haberler telif ile korunmaktadır. Haberleri kopyalamayınız.

PartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHatti.comPartnerHatti.com