Adnan Beker’in hangi partiye geçeceği belli oldu!

İYİ Partiden istifa eden Adnan Beker, açıklamasında “önce ülkem ve milletim” ifadesini kullandı. Beker’in MHP’ye geçeceği netleşmiş oldu. Adnan Beker’in hangi partiye geçeceği belli oldu!

Adnan Beker kimdir?

Orbit – Adnan Beker, 1964 yılında Ankara’da doğmuş olup aslen Yozgat’ın Çadırardıç köyünden gelmektedir. Genç yaşta ticarete adım atan Beker, petrol, inşaat ve enerji sektörlerinde çeşitli faaliyetlerde bulunmuştur. Aynı zamanda TOBB Yüksek İstişare Kurulu Üyesi, Ankara Ticaret Odası (ATO) Meclis Üyesi ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarında, vakıf ve derneklerde başkanlık gibi çeşitli görevlerde bulunmuştur. Evli olan Adnan Beker’in 4 çocuğu bulunmaktadır.

2009’da MHP’nin adayıydı

Siyasi kariyerine de önem veren Adnan Beker, 2009 yılında Milliyetçi Hareket Partisi’nin Pursaklar Belediye Başkan Adayı olmuştur. Daha sonra 2019 yılında İYİ Parti’den Çankaya Belediye Meclis Üyesi seçilmiş ve dört yıl boyunca Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Grup Başkanvekilliği görevini üstlenmiştir. 2023 yılında ise İYİ Parti’den Ankara milletvekili olarak seçilmiştir.

Ancak 16 Kasım 2023 tarihinde İYİ Parti’den ayrıldığını duyurarak siyasi kariyerinde yeni bir döneme adım attığı bilinmektedir. Bu ayrılık, kamuoyunda ve siyasi çevrelerde dikkatle takip edilmekte ve değerlendirilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika