Adnan Beker kimdir?

İYİ Partiden istifa eden Adnan Beker, açıklamasında “önce ülkem ve milletim” ifadesini kullandı. Beker’in MHP’ye geçeceği netleşmiş oldu. Adnan Beker kimdir?

Adnan Beker kimdir?

Orbit – Adnan Beker, 1964 yılında Ankara’da doğmuş olup aslen Yozgat’ın Çadırardıç köyünden gelmektedir. Genç yaşta ticarete adım atan Beker, petrol, inşaat ve enerji sektörlerinde çeşitli faaliyetlerde bulunmuştur. Aynı zamanda TOBB Yüksek İstişare Kurulu Üyesi, Ankara Ticaret Odası (ATO) Meclis Üyesi ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarında, vakıf ve derneklerde başkanlık gibi çeşitli görevlerde bulunmuştur. Evli olan Adnan Beker’in 4 çocuğu bulunmaktadır.

2009’da MHP’nin adayıydı

Siyasi kariyerine de önem veren Adnan Beker, 2009 yılında Milliyetçi Hareket Partisi’nin Pursaklar Belediye Başkan Adayı olmuştur. Daha sonra 2019 yılında İYİ Parti’den Çankaya Belediye Meclis Üyesi seçilmiş ve dört yıl boyunca Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Grup Başkanvekilliği görevini üstlenmiştir. 2023 yılında ise İYİ Parti’den Ankara milletvekili olarak seçilmiştir.

Ancak 16 Kasım 2023 tarihinde İYİ Parti’den ayrıldığını duyurarak siyasi kariyerinde yeni bir döneme adım attığı bilinmektedir. Bu ayrılık, kamuoyunda ve siyasi çevrelerde dikkatle takip edilmekte ve değerlendirilmektedir.

Adnan Beker, 1964 yılında Ankara’da doğmuştur. Aslen Yozgat’ın Çadırardıç köyündendir. Genç yaşta ticarete atılan Beker, petrol, inşaat ve enerji sektörlerinde çeşitli faaliyetlerde bulunmuştur. Ayrıca TOBB Yüksek İstişare Kurulu Üyeliği, Ankara Ticaret Odası (ATO) Meclis Üyeliği, çeşitli STK, vakıf ve dernek başkanlıkları gibi görevlerde yer almıştır.

Adnan Beker evli ve dört çocuk babasıdır.

Siyasi kariyerine 2009 yılında Milliyetçi Hareket Partisi’nin Pursaklar Belediye Başkan adayı olarak başlamıştır.

2019 yılında İYİ Parti Çankaya Belediye Meclis Üyeliğine seçilmiş ve dört yıl boyunca Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Grup Başkanvekilliği görevini üstlenmiştir.

2023 yılında ise Adnan Beker, İYİ Parti’den Ankara milletvekili olarak seçilmiştir.

16 Kasım 2023 tarihinde Adnan Beker, İYİ Parti’den ayrıldığını duyurmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika