Orbit Haber

ABD’nin Colorado eylaetinde Gay bar saldırıya uğradı: 5 Ölü!

ABD’nin Colorado eylaetinde Gay bar saldırıya uğradı: 5 Ölü!
20 Kasım 2022 - 17:37

ABD’nin Colorado eyaletinde bir gay bara silahlı saldırı düzenlendi. Saldırgan, barda bulunanların müdahalesi sayesinde yaralı olarak yakalandı. ABD’nin Colorado eylaetinde Gay bar saldırıya uğradı: 5 Ölü!

5 kişi öldü, 18 kişi yaralandı

Amerika Birleşik Devletleri’nin Colorado eyaletinde bir gay bara yapılan silahlı saldırı sonucu beş kişi öldü, 18 kişi yaralandı. Yaralıların sağlık durumuna ilişkin bilgi paylaşılmadı. Colorado Springs şehrinde bulunan “Club Q” isimli bara silahlı saldırı düzenleyen kişi polis tarafından gözaltına alındı. Polis, yaralı olarak ele geçirilen saldırganın hastanedeki tedavisinin sürdüğünü açıkladı.

Gayler: Dehşete kapıldık

Polis şefi Pamela Castro yaptığı basın açıklamasında saldırı ihbarının gece yarısına doğru kendilerine ulaştığını söyledi. Club Q Facebook hesabında yapılan paylaşımda, “Topluluğumuza yapılan bu anlamsız saldırı karşısında dehşete kapıldık. Saldırgana kahramanca müdahale ederek bu nefret saldırısının daha ağır sonuçlar doğurmasını önleyen tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz” denildi.

Sitemizde yayınlanan haberler telif ile korunmaktadır. Haberleri kopyalamayınız.

PartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHatti.comPartnerHatti.com