29 Ekim 2023’te Genel Af mı geliyor?

Cumhuryetin 10. ve 50. Yılında çıkarılan af sonrası kader mahkumları cumhuriyetin yüzüncü yılında af bekliyor. 29 Ekim 2023’te Genel Af mı geliyor?

Erdoğan Ve Bahçeli afı mı görüştü?

Orbit – MHP Lideri Devlet Bahçeli, devletlerin önemli dönemeçlerinde af ilan edildiğini, Cumhurbaşkanlığı hükümet etme sistemine girilmesiyle yine böyle bir affın düşünülebileceğini dile getirmişti. Devlet Bahçeli Türkiye Cumhuriyeti’nin 10’uncu ve 50’nci yılında çıkarılan af kanunlarını hatırlatmış ve yeni sistemle de bir af gelmesi gerektiğini vurgulamıştı. Cumhuriyetin yüzüncü yıldönümü yaklaşırken, MHP Lideri af önerisi yeniden gündeme geldi. Erdoğan ve Bahçeli’nin bugünkü görüşmesinde de konunun gündeme geldiği öne sürüldü.

Devlet Bahçeli ne demişti?

MHP Lideri Devlet Bahçeli 2018 Yılında yaptığı konuşmada “Bir yatakta dönüşümlü ve sekizer saat arayla yatan mahkum veya tutukluların feryat boyutuna varan seslerinin duyulmasını arzu ettik. Allah için söylensin, istisnalar hariç, cezaevlerinde bulunanlar insan değil mi? Onların hayata dönme, topluma karışma hakları yok mu? Ne yapalım, alayını birden fırınlara atıp da yakalım mı? Ne isteniyor, hepsini birden vagonlara doldurup meçhul ve geri dönüşü olmayan sürgüne mi yollayalım?” ifadelerini kullanmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyici sebebiyle sitemizi görüntüleyemiyorsunuz. Lütfen kapatın ve tekrar deneyin.