Zorunlu Trafik Sigortasına zam… Sigorta şirketleri: Parça fiyatları arttı zarar ediyoruz…

Zorunlu trafik sigortasında, zarar ettiklerini söyleyen sigorta şirketleri parça fiyatlarının 4-5 kat arttığını söyleyerek zammın kaçınılmaz olduğunu öne sürdü. 1 Mayıs itibarıyla yeni zam devreye giriyor… Sigorta şirketleri her ay yeni zam yapabilecek

Zorunlu Trafik sigortasına yeni zam

‘Zorunlu Trafik Sigortası’ fiyatlarında 1 Mayıs itibarıyla yeni tarifeye geçilecek. Bu kapsamda otomobiller için 1’den 7’ye kadar olan her basamak için azami prim tutarları aylık yüzde 2,25 oranında artacak. Daha önce bu oran yüzde 1,5 olarak uygulanıyordu.

Şubat’ta yüzde 20 zamlanan zorunlu trafik sigortasına her ay yüzde 2,25 otomatik zam yapılacak. Yıllık zam yüzde 51’i bulacak.

Sigorta şirketleri her ay zam yapabilecek

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu yayımladığı yeni genelge ile sigorta şirketlerine mayıs ayı başından itibaren trafik sigorta primlerini her ay yüzde 2,25 artırma hakkı tanıdı. Mevcut durumda şirketler trafik primlerini aylık yüzde 1,5 artırabiliyorlardı.

Şubat’taki yüzde 20’lik zam da dikkate alındığında önümüzdeki 1 yıllık dönemde trafik poliçesi primiyüzde 51 zamlanmış olacak. Nisan’da bin 235 liraya çıkan en düşük trafik sigortası primi Mayıs’ta 1.263 liraya, Haziran’da 1.291 liraya, Temmuz’da 1.320 liraya yükselecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyici sebebiyle sitemizi görüntüleyemiyorsunuz. Lütfen kapatın ve tekrar deneyin.