Survivor nerede çekiliyor?

Teşekkürler, Survivor 2023 Dominik Cumhuriyeti’nde çekiliyor. Dominik Cumhuriyeti, Karayip ve Orta Amerika ülkeleri içinde en büyük ekonomiye sahip ve Latin Amerika ülkeleri içinde de 9. sırada yer alıyor. Survivor nerede çekiliyor?

Para birimi Dominik Pezosu

Orbit – Ülkenin yüzölçümü 48,315 kilometrekare ve nüfusu 10 milyon 878 bin 247 olarak tahmin ediliyor. Resmi dil İspanyolca ve para birimi Dominik Pezosu‘dur.

Dominik Cumhuriyeti, turizm

Dominik Cumhuriyeti, turizm açısından da oldukça önemli bir konuma sahiptir. Dünya Turizm Örgütü istatistiklerine göre, Karayipler’in en popüler turizm yeridir ve ekonomisinde önemli bir yer tutar.

Dominik Cumhuriyeti, günümüzde birçok bataklığın kuruması

Ülkenin doğal yapısı da oldukça zengindir. Geçmişte yoğun yağmur ormanları ve çeşitli bitki örtüsü ile kaplı olan Dominik Cumhuriyeti, günümüzde birçok bataklığın kuruması ve ağaçların kömür için kesilmesi nedeniyle değişime uğramıştır. Ancak hala korunmuş kesimler bulunmaktadır.

Çiçek açan düzinelerce ağaçlar

Ülkede yoksulluk ve aşırı nüfus gibi ciddi problemler olsa da, sayfiye yerleri, mangrov bataklıkları, dağlık ormanları, çiçek açan düzinelerce ağaçları ve 218’den fazla kuş türü ile doğal güzellikleri korunmaya çalışılmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyici sebebiyle sitemizi görüntüleyemiyorsunuz. Lütfen kapatın ve tekrar deneyin.