Soylu bir kez daha tekrarladı: Suriyeliler Bayramda ülkelerine gidemeyecek

Soylu bir kez daha tekrarladı: Suriyeliler Bayramda ülkelerine gidemeyecek

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu son günlerin en tartışmalı konusu Suriyeliler meselesini değerlendirdi. Vatandaş olan Suriyeli sayısını açıklayan Süleyman Soylu, 900 bin rakamını verenlerin tımarhanelik olduğunu savundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bayram ziyareti için ülkelerine giden Suriyelerin geri gelmelerine gerek olmadığı yönünde bir açıklamasını değerlendiren Soylu, şunları söyledi:

Şu anda bayram izni verilmiyor

– Yaklaşık dört bayramdır hem pandemi nedeniyle de bu gidişleri önemli ölçüde durdurmuştuk. Gittiler yüzde 60’ı kaldı. Sonra gittiler geri döndüler. Bayramlarda gidenler çok bir sayı değil. Geçen hafta itibarıyla valilerimize bayram izni verilmeyecek dedik. Şu anda bayram izni verilmiyor. Güvenli bölgeye gidip orada kalabilirler.

“113 Bin 654 Suriyeli oy kullanacak”

– 31 Mart itibarıyla 200 bin 950 Suriye uyruklu, Türk vatandaşı oldu. Bunun 87 bin 296’sı çocuktur. 2018-19 seçimlerinde yüzde 30-35 oy kullandı. Türkiye’de tımarhanede olması gereken adamlar bugün ”900 bin Suriyeli vatandaş yapıldı” diyor. Bu nasıl bir sayıdır? Oy kullanabilecek kişi sayısı 113 bin 654.

Kaç Suriyeli oy kullanacak?

Türkiye’de kaç Suriyeli var?

Suriyeli Türk Vatandaşı sayısı kaç?

Türkiye’de doğan Suriyeli bebek sayısı kaç?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyici sebebiyle sitemizi görüntüleyemiyorsunuz. Lütfen kapatın ve tekrar deneyin.