Sığınmacılara tepki gösteren ünlüler! Kimler yok ki?

Sığınmacı sorunu her gün büyürken, Türk milletinin tepkisi yükselirken ünlülerden de tepkiler gelmeye başladı. Demet Akalın’ın ardından Mustafa Sandal da sığınmacıların ülkeden gönderilmesi gerektiğini söyledi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın 9 milyon olarak belirttiği ülkemizdeki sığınmacı sayısı gün geçtikçe sorun yumağına dönerken, ünlüler de Türk Milletinin tepkisini seslendirmeye başladı.

“Misafirlik fazla uzadı”

İlk olarak Demet Akalın bu misafirlik fazla uzadı diye şikayetini dile getirmişti.

Mustafa Sandal: Geldiğiniz gibi gitme vakti

 

Ünlü pop yıldızı Mustafa Sandal, sığınmacılarla ilgili uzun bir yazı kaleme aldı. Sandal, “Zeytindalı Harekât Bölgesinde füze saldırısında yaralanan İs. Tğm. Talha Bahadır şehit oldu. Diğer tarafta askere alınmamak için kendi vatanından kaçanlar bizim ülkemizde keyif çatıyor. Vergi vermez, kural tanımaz ama benim vatandaşımın tüm hakedişlerine konar. Sözümona sığınmacı! Nargileli piknik keyfiniz bol olsun(!) biz aslan gibi evladımızı böyle keyif çatmanız için sizin kaçtığınız vatanda şehit verdik bugün. Bu misafirlik uzadı artık geldiğiniz gibi gitme vakti! Kahraman askerimiz Tğm. Talha Bahadır’a Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Türk milletine başsağlığı dilerim

Kemal Doğulu: Ülkemde mülteci istemiyorum

Ünlü modacı Kemal Doğulu da ülkemde mülteci istemiyorum paylaşımı yapmıştı.

Murat Boz: Kim bunlar?

Ünlü popçu Murat Boz da, sığınmacıların kontrolsüzce ülkemize girişinin videosunu paylaşarak “kim bunlar, niye vatanımıza geliyorlar” diye sormuştu.

Arzu Sabancı: Ülkemde mülteci istemiyorum

Sabancı ailesinden Arzu Sabancı da sığınmacılara tepki gösteren ünlülerden. Arzu Sabancı ‘Ülkemde mülteci istemiyorum. Sessiz işgale dur de’ diyerek sığınmacılara karşı olduğunu belirtti.

Ezgi Mola: Bunu da unutmayın

Ünlü oyuncu Ezgi Mola da sığınmacıların kontrolsüz şekilde ülkemize giriş videolarını paylaşıp bunu da unutmayın ülkemde mülteci istemiyorum paylaşımı yaptı.

Ebru Şallı: Bayramda gidiyorsa can güvenliği var

Manken Ebru Şallı, bayramda Suriye’ye gidip sonra gelen sığınmacılara tepki gösterirken, “bayramda gidebiliyorsa can güvenliği var demektir. O zaman orada kalmalı” ifadelerini kullandı.

Gülben Ergen: Ne korkutucu bir geliş

Gülben Ergen Mustafa Sandal’ın mülteci sorununu çok güzel ifade ettiğinin altını çizerek, sığınmacıların gelişinin korkutucu olduğunu söyledi.

Aynur Aydın: Ülkemde mülteci istemiyorum

Aynur Aydın, yaptığı paylaşımla Türkiye’yi hedef alan bir Afgan sığınmacının gönderisini paylaşarak, “bize ırkçı diyenler alın bu kardeşinizi” paylaşımı yaptı.

Pınar Altuğ: Kadınlar nerede?

Pınar Altuğ, çok sayıda erkek sığınmacının ülkeye giriş videosunu paylaşarak, dünyanın hiçbir yerinde hiçbir baba evlatlarını bırakıp savaştan kaçmaz. Önce kadın ve çocuklar kurtarılır paylaşımı yaptı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika