Rusya’dan dünyaya tehdit: Berlin’i 106 Saniyede Londra’yı 202 saniyede yıkarız

Rusya dünyayı tehdit etmeye devam ediyor. Önce nükleer seçeneğinin masada olduğunu belirten Rusya’da şimdi de canlı yayında bir katılımcı, Berlin’i 106, Paris’i 200 Londra’yı ise 202 saniyede yıkarız tehdidi geldi.

202 saniyede de Londra’ya ulaşır

Rusya lideri Putin’in geçtiğimiz günlerde tüm dünyayı nükleer saldırıyla tehdit etmesinin üzerine Rus medyasında günlerdir tüm dünyaya açık tehdit mesajları dolaşıyor. Geçtiğimiz akşam yayınlanan bir programda ekrana yansıtılan harita ise herkesi şoke etti. Avrupa’nın bazı başkentlerine yer verilen haritada bir nükleer füzenin 106 saniyede Berlin, 200 saniyede Paris ve 202 saniyede de Londra’ya ulaşacağı ifade edildi.
Rusya-Ukrayna savaşı 2 aydan fazla süredir devam ederken Rusya televizyonlarında şoke eden ifadelere yer verildi. Rusya’nın en çok izlenen televizyon programlarından birinde 200 saniyede Avrupa’yı yerle bir edebilecek nükleer silahlar göndermenin mümkün olduğundan bahsedildi. Söz konusu ifadeler, İngilitere’nin savunmadan sorumlu Devlet Bakanı James Heappey’in sözleri üzerine ortaya konuldu.

 

60 Dakika programı

Perşembe akşamı yayınlanan ‘Putin Televizyonunun Demir Bebeği’ olarak bilinen Olga Skabeyeva’nın eşi Evegeniy Popov ile birlikte sunduğu ’60 Dakika’ programında gösterilen bir haritada Avrupa’nın başkentlerinden Londra, Berlin ve Paris’in olduğu bir haritada inografikli bir anlatım yapıldı.

 

“Saniyeler içinde yerle bir ederiz”

Rusya’nın nükleer füze kullanması sonucu 106 saniyede Berlin, 200 saniyede Paris ve 202 saniyede ise Londra’nın vurulacağından bahsedildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika