Orbit Haber

Nevşin Mengü’den Pakistanlı tacizci açıklaması: Komiklik olsun diye çekiyorlar falan demedim

Nevşin Mengü’den Pakistanlı tacizci açıklaması: Komiklik olsun diye çekiyorlar falan demedim
16 Nisan 2022 - 10:50

Son dönemde sığınmacılara yönelik “Türkiye’de kalmalılar” yönünde yaptığı açıklamalarla tepki çeken Nevşin Mengü, son videosunda yaklaşık 15 dakikayı sığınmacı konusuna ayırdı.

Konunun siyah ile beyaz kadar net olmadığını belirten Nevşin Mengü, gri bir konu olduğunu belirterek, her yönüyle düşünülmesi ve sağduyu ile yaklaşılması gerektiğinin altını çizdi.

Milletin tepkisinin, sığınmacıdan ziyade kayıtsızlık ve kontrolsüzlüğe olduğunu savunan Mengü, pakistanlı tacizci konusuna girmedi.

Sosyal medyada ise Avukat Tuğba Abacı isimli bir kullanıcı “Nevşin Mengü’nün kadınlarının kalçasının çekilip tiktoka koyulmasını komiklik yapmak olarak açıklamaya çalışmasını şok içinde dinliyorum” ifadelerini kullandı.

Paylaşım 10 binlerce etkileşim alınca Nevşin Mengü açıklama yapmak zorunda kaldı.

Mengü, “Elbette Pakistanlılar komiklik olsun diye kalça çekiyor falan demedim. Fakat bence Tuğba hanım söyleneni anlama yetisi olmadığından değil, başka bir amaçla bunu yapıyor. Kimi insanların söylediklerini çarpıtıp hedef haline getirmek, bir tür toplumsal infiali körüklemek istiyorlar” ifadelerini kullandı.

 

 

Sitemizde yayınlanan haberler telif ile korunmaktadır. Haberleri kopyalamayınız.

PartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHatti.comPartnerHatti.com