Manavgat Sorgun çöplüğünde çöp temizleme!

Manavgat Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezi gönüllüleri, “Dünya Temizlik Günü” kapsamında Sorgun Çamlığı’nda çöp toplayarak çevre temizliğine dikkat çekti. Sorgun Çamlığı’nın Manavgat’ın akciğerleri olduğuna dikkat çeken Gençlik Merkezi gençlik lideri Perihan Kendiroğlu Özen, Manavgat’ta yaşayan insanları çamlığı temiz tutmaya çağırdı. Manavgat Sorgun çöplüğünde çöp temizleme!

Lets do ıt’ Derneği kimdir?

Orbit – ‘Lets do ıt’ Derneği ile Türkiye’de tüm Gençlik Merkezlerinin eş zamanlı gerçekleştirdiği çevre temizliği Manavgat’ta Sorgun Çamlığı’nda gerçekleştirdi. Manavgat Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne bağlı Manavgat Gençlik Merkezi çalışanları ve gönüllülerinden oluşan 40 kişilik ekip Sorgun Çamlığı’nda çöp toplayarak çevre temizliğine dikkat çekti. Toplanan çöpler çöp poşetlerine doldurulduktan sonra gönüllüler tarafından yol kenarına çıkarılarak bırakıldı.

Perihan Kendiroğlu Özen kimdir?

Manavgat Gençlik Merkezi gençlik lideri Perihan Kendiroğlu Özen, Manavgat’ta yaşanan Cumhuriyet Tarihinin en büyük yangınının ardından Sorgun çamlığının değerinin bir kat daha arttığına dikkat çekerek “Sorgun Çamlığı Manavgat’ın akciğeri görevini yapmaktadır. Manavgat’ta yaşayan herkesin Sorgun Çamlığının öneminin bilinci ve sorumluluk duygusu ile hareket etmesi ve çöplerini çamlık içerisinde bırakmamasını istiyoruz. Gençlik Merkezi olarak vatandaşlarımızın duyarlı olmalarını sağlamak amacıyla bu etkinliği düzenledik çevremizi temiz tutmanın, geleceğimize sahip çıkmak olduğuna inanıyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyici sebebiyle sitemizi görüntüleyemiyorsunuz. Lütfen kapatın ve tekrar deneyin.