Orbit Haber

Kahramankazan Belediyesi en düşük maaşı 7 bin 400 Liraya çıkardı ek ödemelerle bir işçi 9 bin 250 lira alacak

Kahramankazan Belediyesi en düşük maaşı 7 bin 400 Liraya çıkardı ek ödemelerle bir işçi 9 bin 250 lira alacak
18 Nisan 2022 - 13:33

Ankara’nın Kahramankazan ilçesinde belediye başkanlığı işçilere zam yaptı. Artan enflasyonun dikkate alındığı zam kararına göre 5 bin 350 lira olan en düşük ücret 7 bin 400 liraya çıktı. Ek sosyal haklarla bu rakam 9 Bin 250 lira olacak.

Kahramankazan Belediyesi, belediyede çalışan kadrolu işçilerin maaşlarına zam yaptı. Bu| doğrultuda 5 bin 350 lira olan en düşük kadrolu işçi maaşı, 7 bin 400 liraya yükseltildi.

Bir işçinin alacağı en yüksek maaş ise evlilik durumu, amirlik tazminatı, çocuk yardımı gibi diğer sosyal haklarıyla birlikte 9 bin 250 TL olarak belirlendi.

İşçilere maaş artışının yanı sıra sosyal hak ve ödemelerinde de iyileştirmeler yapılırken, bin lira Ramazan ikramiyesi verilmesi de kararlaştırıldı.

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, bu artışın belediyenin ekonomik imkanları ölçüsünde yapıldığını ifade ederek, Kahramankazan Belediyesi’nin kaynaklarını hizmet yoluyla vatandaşa, maaş yoluyla da çalışanlarına vermeye devam edeceklerini söyledi

Sitemizde yayınlanan haberler telif ile korunmaktadır. Haberleri kopyalamayınız.

PartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHatti.comPartnerHatti.com