Orbit Haber

Kocaeli’yi kana bulamak için eylem hazırlığında olan grup polisin yoğun çalışması sonucu yakalandı

Kocaeli’yi kana bulamak için eylem hazırlığında olan grup polisin yoğun çalışması sonucu yakalandı
19 Nisan 2022 - 14:33

Terör örgütü PKK örgüt mensuplarına büyükşehirlerde eylem talimatı vermişti. İzmit polisi, kentte eylem planlayan PKK’lı grup olduğunu öğrenince harekete geçti. Teröristler İzmit’te kurulan özel ekip tarafından kıskıvrak yakalandı.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütünün Kocaeli’de toplu taşıma araçlarına kundaklama eylemi yapacağı istihbaratına ulaştı.

Keşif videosu çekmişler

Ekipler, örgüt üyelerinin eylem yapmak için keşif yaptıklarını, keşif videosunu da diğer örgüt mensuplarına gönderdiklerini belirledi. Eylemi gerçekleştirecek şahısların, terör örgütü ile 5 bin dolara anlaştıkları tespit edildi. Gelişmeler üzerine Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri hemen harekete geçti.

5 bin dolar teklif aldığını itiraf etti

Eylemin başarılı olmaması için terörle mücadele dedektifleri, aynı gün hızlı bir şekilde harekete geçti. Kentin iki yakasında kurulan 10 ekip, tek tek güvenlik kameralarını incelemeye başladı. Yüzlerce kamera inceleyen ekipler, şüpheliyi tespit etmeyi başardı. Kameralar üzerinden takibi sürdüren ekipler, zanlı ve iki ortağının adresini tespit ederek operasyonla gözaltına aldı. Emniyete götürülen şüpheli H.E.H., yapacağı eylem karşılığında örgüt mensuplarından 5 bin dolar teklif aldığını itiraf etti. Zanlının telefonunda yapılan incelemede ise keşif videolarına da ulaşıldı. Ekipler, keşif videolarının terör örgütüne gönderildiğini de tespit etti.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü’nde işlemleri tamamlanan 3 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Sitemizde yayınlanan haberler telif ile korunmaktadır. Haberleri kopyalamayınız.

PartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHatti.comPartnerHatti.com