İYİ Parti’li Ali Kıdık’a silahlı saldırı? Ali Kıdık’a kim, neden saldırdı?

İYİ Parti İBB Meclis üyesi olan Ali Kıdık uzun yıllar boyunca havacılık alanında gazetecilik yapmış bir isim olmakla beraber, İBB Meclisinde sert çıkışları ile de öne çıkan bir kişi. İYİ Parti’li Ali Kıdık’a silahlı saldırı? Ali Kıdık’a kim, neden saldırdı?

Ali Kıdık’a kim saldırdı?

Gündemde yer alan isimlerin başında İYİ Parti İBB Meclis üyesi olan ünlü isim Ali Kıdık geliyor. Ali Kıdık, bir baba ve bir annenin oğlu olarak 1968 yılında 1453 yılında fethedilen İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini aldığı Çanaklı’dan sonra lise eğitimini Bakırköy Ticaret Lisesi’nde alarak tamamladı. Lisans eğitimine devam etmeyip yarıda bıraktı ve kendine meslek olarak gazeteciliği seçti. 1989 yılında ileride sabah gazetesinin bünyesine girecek olan Günaydın Gazetesi’nde gazetecilik mesleğine başladı.

Havacılık sektörüne merak sardı

1991 yılında, gazetecilik mesleğini havacılık sektörünü takip ederek sürdürdü. Türkiye Gazetesi Radyo Televizyonu olarak bilinen TGRT televizyonunda son derece önemli projelere imza attı. 1995 yılında kendi ayakları üzerinde durmayı seçerek, kendine bir yayın yapım şirketini kurdu. Çok sayıda Televizyon kanalında, sivil ve askeri havacılık programları yaptı. “Airport TV” adını verdiği kendi televizyonunu kurdu. Şu anda da ayrıca airporthaber.com adlı havacılık haber portalının kurucu sahibidir ve bunun yanında üç farklı şirketi daha var.

Ali Kıdık doğum tarihi : 24 Ağustos 1968

Ali Kıdık kaç yaşında : 54 yaşında

Ali Kıdık nereli : Giresun

Ali Kıdık mesleği ne : İYİ Parti İBB Belediye Meclis Üyesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika