İYİ Parti’den istifa edip Ak Parti’ye geçen Balıkesir Milletvekili İsmail Ok: Milletvekili transferi konusunda AK PARTİ’nin sicili çok karanlıktır

İYİ Parti’den istifa ederek Ak Parti saflarına katılan Balıkesir Milletvekili İsmail Ok’un, hem Ak Parti hem de milletvekili transferiyle ilgili aşağılayıcı sözleri ortaya çıktı. İsmail Ok’un “Milletvekili transferi konusunda AK PARTİ’nin sicili çok karanlıktır.”

MHP’den Balıkesir Belediye Başkanıydı. 2014’te başkanlığı Ak Parti aldı. 2015 seçimlerinde Balıkesir Milletvekili olarak MHP listesinden TBMM’ye girdi. 1 Kasım sonrası ise Devlet Bahçeli karşıtı olağanüstü kurultay kampanyasına katıldı.

MHP’den ihraç edildi. 16 Nisan referandumunda “hayır” için çalıştı.

Mayıs 2018’de TBMM’de yaptığı konuşmada, Ak Parti’yi Milletvekili transferi üzerinden eleştirdi.

“Milletvekili transferi konusunda Ak Parti’nin sicili karanlık”

İsmail Ok “Milletvekili transferi konusunda AK PARTİ’nin sicili çok karanlıktır. Herkesin yakinen bildiği gibi, Millî Görüş’ün lideri Sayın Necmettin Erbakan’ı arkasından hançerleyerek 50’nin üzerinde milletvekilinin AK PARTİ’ye transferiyle kurulmuş bir siyasi partidir AK PARTİ, bunu herkes bilmektedir. Yine, Sayın Süleyman Soylu, Sayın Numan Kurtulmuş, Sayın Yıldırım Tuğrul Türkeş kırmızı plakalı makamlara talip olmak adına transfer olmuşlardır. Bakın, AK PARTİ Genel Başkanı, Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan faizlerin indirilmesiyle ilgili her gün bas bas bağırıyor. Faizler yukarı çıkıyor, döviz durdurulamıyor, borsa tepetaklak aşağı gidiyor, yatırımcılar ülkeyi terk ediyor. Şimdi işsizlik ve yoksulluğun konuşulması gerekirken AK PARTİ sözcülerinin gündemi değiştirme adına bu tür söylemlere girmesini milletimiz en iyi şekilde değerlendiriyor” ifadelerini kullanmıştı.

24 Haziran 2018 seçimlerinde ise İYİ Parti listesinden yine TBMM’de kendine yer buldu.

Kısa süre sonra da Meral Akşener’e başkaldırdı. İYİ Parti’den istifa etti.

İsmail Ok son olarak Ak Parti’ye geçerek siyasetin nasıl bir düzlemi olduğunu Türk Milletine gösterdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyici sebebiyle sitemizi görüntüleyemiyorsunuz. Lütfen kapatın ve tekrar deneyin.