Evde Sağlık hizmetleri nasıl oluyor? Evde sağlık hizmeti hastaya yerinde hüzmet!

Giresun İl Sağlık Müdürlüğü tarafından il merkezine 3.5 saat uzaklıktaki Çamoluk ilçesinde Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan 7 ayrı branşta sağlık ekibiyle 304 hastaya muayene edildi. Evde Sağlık hizmetleri nasıl oluyor? Evde sağlık hizmeti hastaya yerinde hüzmet!

304 hastaya sağlık hizmeti verildi

Orbit – Şehir merkezine uzak olan ve branş kadrosu bulunmayan ilçe hastanelerinde ihtiyaç duyulan sağlık hizmetlerinin giderilmesi amacıyla başlatılan uygulamayla Çamoluk ilçesinde 1 gastroenteroloji profesörü, 1 radyoloji doçenti, 1 dahiliye, 1 çocuk psikiyatri doçenti, 1 kadın doğum uzmanı, 1 kardiyoloji uzmanı ve 1 pediatri doçenti olmak üzere 7 ayrı branştan oluşan sağlık ekibiyle 304 hastaya sağlık hizmeti verildi.

İlk uygulamayı Çamoluk ilçemizde başlattık

Branş eksikliği bulunan ilçelerde bu tür uygulamaların devam edeceğini belirten İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Muhammet Bulut, “Giresun İl Sağlık Müdürlüğü olarak geliştirdiğimiz proje kapsamında merkeze uzak olan ve uzman kadro eksikliği bulunan branşlarda, özellikle Çamoluk ve Alucra gibi ile merkezine uzak ilçe hastanelerimizde bir çalışma başlattık. Bu yörelerimizdeki insanlarımızın gerek rutin muayene, gerek ilaç raporları, gerekse takipte olması gereken rahatsızlarına çözüm sunulmasını amaçlıyoruz. İlk uygulamayı Çamoluk ilçemizde başlattık. Bu ilçemiz şehir merkezine 3,5 saat uzaklıkta bulunuyor. Buradan şehir merkezindeki hastanelerimize gelen bir vatandaşımız için tetkik sonuçları ve görüntülenmesiyle beraber duruma göre 3-4 gün sürebilecek sağlık ihtiyacı olabiliyor. Biz bunların hepsini, merkezi hastanelerimizden ultrason, eko gibi gerekli tüm üniteleri de taşıyarak vatandaşlarımızın tetkiklerini yerinde yapmaya başladık. İhtiyaca göre belirli periyotlarla gruplar halinde bu hizmeti vatandaşlarımızın ayağına götürmeye devam edeceğiz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam engelleyici sebebiyle sitemizi görüntüleyemiyorsunuz. Lütfen kapatın ve tekrar deneyin.