Orbit Haber

Bilişim Teknoloji öğretmenleri Ankara Ostimtech’te simulasyon yaptı.

Bilişim Teknoloji öğretmenleri Ankara Ostimtech’te simulasyon yaptı.
22 Nisan 2022 - 16:22

Bilişim Teknoloji öğretmenleri Ankara Ostimtech’te simulasyon yaptı.

AB finansmanlı Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde yürütülen “Sektörel Mükemmeliyet Merkezlerinin Kurulması İle Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Artırılması Teknik Yardım Projesi”  kapsamında tüm Türkiye’den 150 bilişim teknolojileri öğretmenleri Ankara’da eğitime ve iş yeri uygulama programına katıldılar. Programa üniversitemiz, OSTİM OSB, Anadolu OSB ve Başkent MYO destek verdi. 

 Sanayiciler Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerine Eleman Kriterleri Anlattı 

 Program çerçevesinde OSTİM Teknik Üniversitesi iki önemli faaliyete ev sahipliği yaptı. İlk faaliyette 150 öğretmen senaryolu simülasyon ile bir kurumun bilgi sistemi oluşturuldu. Bir grup siber güvenlik uygulamaları ile kurumun güvenlik ağ yapısını savunurken diğer da grup saldırdı. Böylece uygulamalı siber güvenlik çalışması deneyimlendi. 

 Ardından 150 öğretmen sanayicilerle Davos tipi bir panelle bir araya geldi. Sanayicilerin ara eleman için aradıkları kriterleri dinleyen öğretmenler kendi taleplerini de sanayicilere iletti. 

Sitemizde yayınlanan haberler telif ile korunmaktadır. Haberleri kopyalamayınız.

PartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHattiPartnerHatti.comPartnerHatti.com