Ayhan Bilgen’in SES Partisi’nden Gezi Davası açıklaması: Sadece seçimle demokrasi olmaz

Ayhan Bilgen’in SES Partisi’nden Gezi Davası açıklaması: Sadece seçimle demokrasi olmaz.

HDP’den ayrılan Ayhan bilgen tarafından kurulan SES Partisi Gezi Davasına dair açıklama yaptı. Muhalefetin yetersiz kaldığı belirtildi.

Yargı kurumlarının verdiği kararlar “Mahşeri Vicdan ”da bir şüphe ve soru işareti yaratmayıp haksız olduğu kanaati oluşturmamalıdır.

 

Ne yazık ki “Gezi Davası” ile ilgili verilmiş olan hukuki karar Türkiye’de uzun süredir yargı kurumları ile ilgili maşeri vicdanda oluşmuş olumsuz kanaate bir yenisinin daha eklenmesine sebebiyet vermiştir.

 

Ses Partisi olarak yargı kararlarının toplumun tüm kesimlerince “güven verici” olarak kabul görmesinin bir gereklilik olduğu düşüncesini taşımakta ve tarafsız, objektif yargının demokratik devletin en belirgin özelliği olduğunu kabul etmekteyiz.

 

Gezi davası kararı tüm muhalefete demokratikleşme ile ilgili pratiklerin sadece seçim ve sandık hesaplarına indirgenmesinin ne kadar yetersiz kaldığını göstermesi yanında güven vermeyen yargı kararlarının da toplumsal vicdanda memnuniyetsizlik sebebi olduğunu bir kez daha iktidara hatırlatmıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberi Paylaş:

Son dakika